+38 (04744) 4-69-87
Меню
Остання редакція: 17 травня 2019

З Днем науки !!!

 

Щороку у третю суботу травня наукова спільнота України відзначає своє професійне свято – День науки. Для всіх громадян України, чия робота так чи інакше пов`язана з науковими дослідженнями, День науки України – це вшанування наукових традицій, досягнень вчених, які своєю копіткою щоденною працею впроваджують новітні технології, примножуючи інтелектуальний потенціал вітчизняної та світової науки. Дане свято об'єднує працю багатьох вчених та науковців різних напрямків, які зробили неоціненний вклад у розвиток як вітчизняної, так і світової науки своїми фундаментальними працями, відкриттями та дослідженнями.

На теренах Східної Європи і ближнього зарубіжжя з поміж низки ЗВО науковими здобутками впевнено вирізняється Уманський НУС, який на славу пишається своїми винаходами і відкриттями, що стали надбанням світової науки. Серед найцінніших з них, створених кропіткою інтелектуальною працею кількох поколінь науковців:

  • Гербаризовані фонди зразків рослин, що входять до національних надбань України, а окремі з них – до світових (О.Д. Нордман, Й.К. Пачоський; примітно, що гербарні зразки світового значення зберігаються і в Гербарії УНУС).
  • Сорти сільськогосподарських культур, серед яких пшениця озима Українська 0246, що була затверджена ООН як Міжнародний стандарт сильних пшениць (І.М. Єремеєв).
  • Підручники й посібники, зокрема перший ботанічний словник, що охоплював флору Росії (М.І. Анненков), перший україномовний підручник «Сільськогосподарське ґрунтознавство» (П.А. Власюк, М.М. Шкварук), «Атлас хвороб польових культур» й ін. праці в галузі фітопатології (В.Ф. Пересипкін), «Всеукраїнська помологічна книга» (В.Л. Симиренко).
  • Започаткування нових наукових напрямів, зокрема з овочівництва (С.М. Вуколов), плодоовочівництва (В.І. Едельштейн), виробництва принципово нових алкогольних напоїв-фруктанів (В.В. Скрипник), промислового садівництва (В.В. Пашкевич, Ю.Р. Ланцький).
  • Удосконалення вулика для бджіл, відомого в світі як український вулик (І.І. Корабльов).
  • Відкриття нових видів рослин –  Pinus Nordmaniana ( О.Д. Нордман).
  • Наукові напрацювання з утримання ґрунту в садах та удобрення плодових культур, які публікувалися й широковідомі в США,  Болгарії, Чехії, Словаччині, Румунії, Німеччині, Польщі, Югославії, Китаї, Бельгії, Новій Зеландії (С.С. Рубін).
  • Започаткування й обґрунтування нових теорій, зокрема у плодівицтві –циклічності росту й розвитку плодових культур (П.Г. Шитт), у селекції й генетиці – "Ефекту Мірюти" та закону "Періодичної зміни інбридингу і кросбридингу" (Ю.П. Мірюта).
  • Створення нового наукового підходу з метеорологічних досліджень, удостоєних у 1900р. срібної медалі на Всесвітній виставці у Парижі (В.О. Поггенполь).
  • Ведення унікальних дослідницьких агроекосистем, що мають світове визнання (започатковані С.С. Рубіним та продовжені П.Г. Копитком).
  • Винайдення нових приладів для сушіння плодоовочевої продукції, створення й  удосконалення технологій консервування й зберігання (М. І. Полевицький).

Сучасне покоління молодих вчених, науково-педагогічних працівників, докторантів, аспірантів та студентів Уманського НУС гідно продовжує славні традиції багатьох поколінь науковців. Тож усім, хто працює в царині науки, активно долучається до розвитку науки, щиро бажаємо здоров’я, добра, творчих успіхів і нових відкриттів на благо рідної Alma-mater та Науки в Україні і світі !

 

НДЧ УНУС

 

Традиційний День поля в УНУС (демонстрація польових дослідів та відзначення нагородами науковців)