Всесвітній день науки в ім'я миру та розвитку World Science Day for Peace and Development
10 листопада – Всесвітній день науки в ім'я миру та розвитку (World Science Day for Peace and Development), який відзначається за ініціативи ЮНЕСКО з метою підвищення усвідомлення важливості науки громадськістю всього світу. Дане свято було започатковано ще у 1999 році на Всесвітній науковій конференції, що проходила в Будапешті, проте офіційно його було проголошено у 2001 році.
Уманський національний університет садівництва якісно відрізняється з поміж інших ВНЗ своєю науковою та інноваційною діяльністю. Як регіональний науковий центр, УНУС впевнено інтегрується в європейське освітнє, наукове і економічне співтовариство, окресливши основним стратегічним курсом – утримання лідерських позицій у проведенні фундаментальних та прикладних досліджень, розробці новітніх проектів та технологій і забезпеченні їх конкурентоспроможності.
Наукові дослідження вчених університету спрямовані на вирішення проблем, пов'язаних з актуальними завданнями агропромислового виробництва, та проводяться за пріоритетними науковими напрямками: Оптимізація використання природного і ресурсного потенціалу агроекосистем Правобережного Лісостепу України; Розробка технологій зберігання і переробки продуктів рослинництва; Теоретико-методологічні та прикладні засади соціально-економічного розвитку аграрної сфери економіки України в умовах глобалізації; Удосконалення існуючих та розробка нових технологій вирощування садивного матеріалу, плодів, ягід і винограду в Правобережному Лісостепу України; Дослідження механізованих процесів агропромислового виробництва; Розробка методологічних підходів і практичного механізму еколого-збалансованого природокористування у сфері аграрного виробництва; Концептуальні засади розвитку туристично-рекреаційного комплексу та готельно-ресторанного бізнесу в умовах глобалізаційних процесів; Фонд рідкісної книги Наукової бібліотеки національного університету садівництва; Методологічні та організаційні аспекти досліджень у галузі соціальних, гуманітарних та природничих наук в аграрному вищому навчальному закладі.
Університет має широку навчально-науково-виробничу базу, де проходять заняття студентів, закладаються і проводяться наукові дослідження, в трьох спецрадах захищаються кандидатські та докторські дисертації, функціонують 22 науково-дослідні лабораторії.
У 2016 році науковці і студенти Уманського НУС отримали низку перемог у конкурсах, зокрема серед молодих науковців А. Оксюта стала лауреатом премії молодих учених НАНУ.
Щиро вітаємо всіх науковців Уманського НУС з Всесвітнім днем науки та бажаємо подальших наукових звершень.
НДЧ Уманського НУС