Остання редакція: 07 червня 2023

УЧАСТЬ НАУКОВЦІВ УМАНСЬКОГО НУС У ВСЕУКРАЇНСЬКІЙ НАУКОВІЙ КОНФЕРЕНЦІЇ «СІЛЬСЬКЕ ГОСПОДАРСТВО УКРАЇНИ ПІД ЧАС ВІЙНИ: ВИКЛИКИ ТА ПРОБЛЕМИ АГРАРІЇВ»

2 червня 2023 року на базі Черкаського національного університету імені Богдана Хмельницького відбулася Всеукраїнська наукова конференція «Сільське господарство України під час війни: виклики та проблеми аграріїв». Конференція проходила у змішаному форматі. Організаторами даного заходу виступили: Черкаський національний університет імені Богдана Хмельницького, Уманський національний університет садівництва, ТОВ «ДСВ-Україна», Ukravit Science Park, Черкаська державна сільськогосподарська дослідна станція ННЦ «Інститут землеробства НААН України», Полтавський державний аграрний університет, Херсонський державний аграрно-економічний університет.

На пленарному засіданні наукові доповіді представили науковці Уманського НУС: Любич Віталій Володимирович доктор с.-г. наук, професор кафедри харчових технологій на тему «Питома активність радіонуклідів у ґрунті та зерні пшениці м'якої озимої за тривалого застосування добрив» і Яковенко Роман Володимирович доктор с.-г. наук, професор кафедри плодівництва і виноградарства на тему «Технологічні аспекти закладання інтенсивного саду в повоєнний час». Доповіді викликали зацікавленість учасників конференції.

Активну участь у роботі конференції також прийняв Кравченко Віталій Станіславович кандидат с.-г. наук, завідувач кафедри рослинництва імені О.І. Зінченка. Модератором заходу виступив Білоножко Володимир Яковичдоктор сільськогосподарських наук, професор кафедри біології, екології та агротехнологій, Черкаський національний університет імені Богдана Хмельницького.

По завершенню пленарного засідання учасники конференції відвідали виробничі потужності заводу Ukravit Science Park, українського виробника засобів захисту рослин і «Інститут здоров’я рослин» ‑ унікальний науково-дослідницький центр, що допомагає аграріям будувати свій бізнес на основі інноваційних наукових технологій.