Остання редакція: 18 квітня 2017

Стажування у Вроцлавському природничому університеті

Викладачі Уманського національного університету садівництва Олексій Коваленко, Людмила Слободяник та Яна Євчук взяли активну участь у навчально-науковому стажуванні на базі Вроцлавського природничого університету (Республіка Польща) у рамках Програми обміну досвідом ім. С. Толпи

Програма передбачала організацію зустрічей із провідними фахівцями в галузі сільського господарства та аграрної економіки. Однією із найбільш цікавих і пізнавальних була зустріч із помологом Piotrom Laskowski, який висвітлив питання дослідження вирощування сортів яблуні, персика, черешні, вишні та груші. Учасники програми отримали унікальну можливість відвідати розсадник Szkółki Konieczko, у якому вирощують і продають плодові і декоративні рослини.

У лабораторіях університету викладачі знайомились із сучасними методами досліджень продукції й ін.  під керівництвом dr. hab. inź Alicja Kucharska і dr. hab. inź Anna Sokół-Łętowska.

Також у рамках стажування було взято участь у тренінгах, де викладачі УНУС ознайомилися з існуючими у Польщі програмами академічної мобільності та способами їх реалізації у системі вищої освіти в Україні.

У рамках Програми було відвідано низку сільськогосподарських підприємств.

Метою учасників Програми  було:

• зібрати спеціальні матеріали, необхідні для процесу викладання та наукових досліджень;
  • отримати детальну інформацію про особливості сільськогосподарського виробництва в Польщі.

Невід’ємною частиною Програми було відвідування занять із польської мови, обмін досвідом та  знайомство із культурною спадщиною Республіки Польща.

У результаті стажування учасники Програми отримали глибоке розуміння діяльності сільськогосподарських підприємств і правової системи Польщі в аграрній сфері, здобули корисний досвід у галузі організації навчального та наукового процесів, удосконалили змістову частину власних навчальних дисциплін та розробили нові сучасні курси для студентів економічних спеціальностей УНУС із врахуванням закордонного досвіду та інноваційних методів навчання.