Остання редакція: 10 липня 2023

Регіональна зустріч Рад молодих вчених Черкаської області

Управління освіти і науки Черкаської обласної Державної адміністрації спільно з Радою молодих вчених при Міністерстві освіти і науки України організували Регіональну зустріч Рад молодих вчених Черкаської області, в якій взяла участь голова Ради молодих учених Уманського національного університету садівництва канд. с.-г. наук, доцент Катерина КОСТЕЦЬКА.

До обговорення було запропоновано низку актуальних питань:

1. Виклики та можливості у діяльності рад молодих вчених та молодих вчених у Черкаській області.

2. Підтримка наукової та науково-технічної діяльності в країні, комерціалізація та впровадження наукових розробок.

3. Проєкти РМУ при МОН України, спрямовані на підтримку та стимулювання наукової та науково-технічної діяльності молодих вчених в умовах війни.

З вітальним словом до учасників звернувся Валерій ДАНИЛЕВСЬКИЙ, керівник Управління освіти і науки Черкаської обласної Державної адміністрації, який зазначив, що освіта і наука є рушійними факторами розвитку та відбудови нашої країни. Розповів про роботу  науковців і освітян Черкащини, які продовжують свої дослідження та пошуки, незважаючи на виклики сьогодення.

Олеся ВАЩУК, голова РМУ при МОН України, розповіла про можливості та перспективи розвитку молодих вчених у Черкаській області. Зокрема, окреслила проблеми, пов’язані з підтримкою наукової та науково-технічної діяльності, комерціалізацією, впровадженням і масштабуванням наукових розробок. Вона акцентувала увагу на тому, що вирішення цієї проблеми – це вміння презентувати наукові розробки не тільки серед колег, а й на широкий загал, бути впізнаваними.

Аліса СУХІХ, заступник голови Ради молодих вчених МОН, розповіла про можливості, які спрямовані на підтримку та популяризацію наукової діяльності молодих вчених.

Представники закладів освіти мали можливість обмінятись досвідом та презентувати роботу Рад молодих вчених та наукових товариств. Так, молоді вчені Черкащини представили напрямки своїх досліджень та обговорили виклики та можливості у діяльності молодих учених, проблеми, пов'язані з підтримкою наукової та науково-технічної діяльності в країні, комерціалізацією та впровадженням розробок.

На завершення, було презентовано проєкти РМУ при МОН України, спрямовані на підтримку та стимулювання наукової та науково-технічної діяльності молодих вчених в умовах війни.

За підсумками зустрічі були виокремлені перспективні напрями співпраці.

Голова Ради молодих учених Уманського національного

університету садівництва канд. с.-г. наук,

доцент Катерина КОСТЕЦЬКА.