Остання редакція: 26 лютого 2016

Проект «Розвиток агропромислового сектору шляхом створення прикордонної сільськогосподарської мережі»

Одеським обласним агентством реконструкції та розвитку, спільно з кафедрою туризму та готельно-ресторанної справи Уманського національного університету садівництва в м. Умані було проведено інформаційний захід з метою розповсюдження результатів діяльності проекту «Розвиток агропромислового сектору шляхом створення прикордонної сільськогосподарської мережі» (MIS-ETC 1687). В рамках заходу було проведено семінар «Інституційна підтримка експортерів, стандарти та вимоги, електронні ресурси для експорту на європейські та міжнародні ринки» та презентовано інструменти, створені в рамках Проекту з метою сприяння діяльності сільгоспвиробників.

Проект фінансується Європейським Союзом в рамках Спільної операційної програми «Румунія-Україна-Республіка Молдова 2007-2013». Головна мета проекту – підвищення продуктивності та конкурентоспроможності сільськогосподарського сектора за рахунок збільшення контрактів партнерів по обидві сторони кордону.

Викладачі факультету менеджменту Уманського національного університету садівництва взяли активну участь в зазначеному заході. Під час заходу розглядалися існуючі можливості отримання експортної підтримки від українських та іноземних інституцій в Україні, велика кількість відкритих електронних джерел, що допомагають з’ясувати вимоги до продукції (обов’язкові та добровільні стандарти), знайти потенційного закордонного партнера та багато іншого.

Також обговорювалися створені в рамках Проекту інструменти, метою яких є формування транскордонної сільськогосподарської мережі, яка об’єднає та надасть можливість для співробітництва сільгоспвиробникам України, Румунії та Республіки Молдова. До таких інструментів належать: будівництво Агропромислового логістичного парку, створення в межах реконструйованого сільськогосподарського ринку в м. Ботошань (Румунія) презентаційного куточку «Зроблено в прикордонній зоні» та запуск транскордонної онлайн-площадки.

Експертом семінару був Олег Мірошніченко, випускник магістеріуму «Києво-Могилянської Академії», Європейського Коледжу (м. Парма, Італія). Спеціаліст з питань торгівлі Представництва ЄС в Україні (2010-2013). Відібраний тренер по експорту Американської агенції з міжнародного розвитку (USAID ), автор двох популярних книг для українських експортерів.

Дякуємо Odessa Regional Agency for Reconstruction and Development за цікавий семінар та сподіваємося на подальшу плідну співпрацю.

Діана Нагернюк, старший викладач

кафедри туризму та готельно-ресторанної справи