+38 (04744) 4-69-87
Меню
Остання редакція: 01 червня 2016

Міжнародна науково-практична конференція «Імпортозамінні технології вирощування, зберігання і переробки продукції садівництва та рослинництва»

26–27 травня 2016 р. на базі інженерно-технологічного факультету Уманського НУС пройшла ІІ Міжнародна науково-практична конференція «Імпортозамінні технології вирощування, зберігання і переробки продукції садівництва та рослинництва», присвячена 10-річчю створення інженерно-технологічного факультету.   

Співорганізаторами заходу виступили gредставництво Польської академії наук в Києві та Уманське відділення Міжнародної академії аграрної освіти. У конференції взяли участь науковці з Таврійського державного агротехнологічного університету (ТДАУ), Кіровоградського національного технічного університету (КНТУ), Національного технічного університету України «Київський політехнічний інститут» (НТУУ «КПІ»), Національного університету біоресурсів і природокористування (НУБіП) України, Дніпропетровського державного аграрного університету (ДДАУ), Уманського НУС, провідних науково-дослідних установ (Інститут садівництва НААН, Інститут механізації та електрифікації сільського господарства) та громадської організації «Об’єднання аграріїв» (м. Київ).

Спеціальним гостем заходу був директор НДІ техніки, енергетики та інформатизації АПК, завідувач кафедри технічного сервісу та інженерного менеджменту імені М. П. Момотенка НУБіП України, академік АІнжНУ, професор Валерій Дмитрович Войтюк.

Пленарне засідання конференції відкрив перший проректор Уманського НУС, доцент Іван Мостов’як, який привітав гостей зібрання із ювілейною приуроченістю події, побажавши факультету процвітання, а учасникам конференції – плідної роботи. Декан інженерно-технологічного факультету, доцент Олександр Пушка у вступному слові наголосив на дійсно святковій ноті заходу. Він підкреслив, що 10 років – порівняно невеликий термін існування факультету, проте на даний час – це вже самостійний підрозділ, що робить впевнені кроки у напрямку продовження і розвитку започаткованих славних традицій нашого навчального закладу у сфері аграрно-технологічної освіти. До привітань в адресу учасників засідання долучився й заступник голови оргкомітету конференції, завідувач кафедри технічного сервісу в АПК ТДАУ, академік Академії наук вищої школи України, президент Українського відділення Міжнародної академії аграрної освіти, доктор техн. наук, професор Володимир Аксентійович Дідур. У своєму слові він коротко окреслив напрями діяльності академії та вручив декану Олександру Пушці посвідчення члена-кореспондента Міжнародної академії аграрної освіти, побажавши університету творчих успіхів на шляху досягнень в галузі аграрної науки.

Презентаційна частина пленарного засідання уміщувала 10 доповідей від поважних професорів провідних аграрно-технічних ВУЗіВ та науково-дослідних організацій України й близького зарубіжжя:  Володимир Аксентійович ДідурАртур Сергійович Кушнарьов, Олександр Сергійович Пушка, Володимир Іванович Вєтохін, Василь Михайлович Сало, Віктор Михайлович Третяк, Микола Миколайович Харитонов, Олександр Михайлович Литовченко та інші.  У всіх напрямах вони окреслили актуальні питаня сучасної аграрної освіти, міжнародних наукових проектів, технічного забезпечення вітчизняного сільського господарства, розробок в галузі ресурсоощадливого використання матеріалів, ефективності відтворення земельних ресурсів та перспективних напрямів переробки плодоовочевої сировини в Україні.

Важливим підсумком зустрічі слід відзначити вагомі напрацювання сучасних вчених у галузі аграрної науки, готовність до діалогу в напрямі вирішення відкритих питань сьогодення та безсумнівно широкий простір для реалізації молодої еліти.

Висловлюємо подяку Уманському НУС й співорганізаторам за сприяння у проведенні заходу і сподіваємося на традиційність таких подій в нашому навчальному закладі.  

 

Людмила Худік, викладач кафедри процесів, машин та обладнання АПВ

(фото викладача кафедри ПМОАПВ Романа Вихватнюка)