+38 (04744) 4-69-87
Меню
Остання редакція: 20 травня 2016

Міжнародна науково-практична конференція «Філософія саду і садівництва в світовій культурі: джерела та новітні інтерпретації»

18 травня в рамках Днів науки Уманського національного університету садівництва відбулася Міжнародна науково-практична конференція «Філософія саду і садівництва в світовій культурі: джерела та новітні інтерпретації».

Метою конференції було об’єднання інтелектуальних зусиль представників науки, освіти й духовенства в концептуалізації стратегічних напрямків навчання студентів аграрних ВНЗ, базою яких є знання історії і культури свого краю, а також розкриття з філософсько-українознавчих диспозицій феномену саду та садівництва, способу їхнього осягнення в універсумі вітчизняної світоглядно-буттєвої традиції.

Крім студентів і науково-педагогічних представників університету, серед гостей присутніми були Косенко Іван Семенович (директор Національного дендрологічного парку «Софіївка» НАН України, член-кореспондент НАН України, доктор біологічних наук, заслужений працівник культури України) та Єрей Дмитро Белей (настоятель парохії Собору Пресвятої Богородиці Української Греко-Католицької Церкви м. Умань), які виступили з цікавими доповідями про історію створення й сьогодення дендрологічного парку «Софіївка» та християнські цінності й християнство у контексті світової культури.

Цікавою та змістовною була доповідь завідувача кафедри філософії Західно-Чеського університету у Пльзені (Чеська Республіка) Миколи Дем’янчука та професора кафедри соціально-гуманітарних і правових дисциплін Уманського НУС Павла Ямчука про філософеми хати й саду в міфологічному світогляді українців і білорусів та в концептуальних візіях Олександра Довженка й Андрія Малишка.

Досить інформативною та пізнавальною була доповідь професора кафедри плодівництва і виноградарства Володимира Заморського про історію становлення і сьогодення садівничої науки в нашому університеті.

На сучасному етапі розвитку українського суспільства особливої актуальності набуває розроблення новаторських концепцій філософії розуміння саду й садівництва у сенсі відродження традиційного українського трактування цих понять, яке було дещо призабутим у період стрімких соціальних змін минулого століття. Тому садівництво, як особлива світоглядна категорія, здатне трансформувати індивідуальне та громадське бачення соціального й науково-технічного прогресу в бік глибшого розуміння перспектив формування нової етики взаємодії людини та довкілля в умовах нинішнього формування цінностей і пріоритетів новітнього інформаційного суспільства.

Конференція пройшла в атмосфері плідної співпраці між науковцями і студентами нашого університету.

 

Начальник науково-дослідної

частини Уманського НУС

професор С.П. Полторецький