Демонстрація напрацювань садівничої галузі
15-16 вересня науковці університету продемонстрували широкому загалу свої досліди з плодівництва, виноградарства, ягідництва й ін.
У ході заходу було оглянуто сад інтенсивного типу кафедри плодівництва і виноградарства: з утримання ґрунту в садах, схем садіння, сорто-підщепних комбінацій, інтродукції новітніх сортів, вирощування садивного матеріалу, формування крони Бі-баум, способів та строків обрізування крони, а також здійснили огляд плодових розсадників. Не залишились без уваги учасників та гостей заходу промислові насадження, сортимент і технології вирощування винограду та кущових ягідників малини й ожини.
Кафедра лісового господарства провела демонстрацію дослідів з «Вивчення режиму зрошення та водного балансу інтенсивних насаджень яблуні у садівництві Центрального Лісостепу України». Кафедрою захисту і карантину рослин було представлено огляд дослідів з «Вивчення шкідливого ентомокомплексу яблуні та заходи обмеження його чисельності в промислових насадженнях Лісостепу України».
Кафедра загального землеробства представила довготривалий стаціонарний дослід з системами удобрення яблуневого саду, що започаткований ще в 1931 році відомим ученим у галузі землеробства, зокрема садового, професором С.С. Рубіним. Дослід за Постановою Кабінету Міністрів України від 5 грудня 2007 року № 1103-р включено до Державного реєстру наукових об’єктів, що становлять національне надбання України, як «Унікальна дослідницька агроекосистема яблуневого саду Уманського національного університету садівництва».
Науково-педагогічні працівники, аспіранти і докторанти кафедр надали детальну інформацію про всі насадження та види елітних сортів плодових культур. У ході демонстрації учасники заходу активно обговорювали результати огляду та ділились враженнями.