21 КВІТНЯ — ВСЕСВІТНІЙ ДЕНЬ ТВОРЧОСТІ ТА ІННОВАЦІЙНОЇ ДІЯЛЬНОСТІ
Беззаперечним є факт, що знання потрібні людині, щоб життя було приємним, зручним та максимально безпечним. Такі знання набуваються через закладений в нашій природі творчий процес. Він дозволяє створювати щось унікальне і корисне, що часто породжує справжні інновації, а вони в свою чергу дозволяють нам вирішувати ті завдання, які ставить перед нами завжди мінливий довколишній світ. Як показує практика і численні дослідження, суспільство починає програвати, коли робить ставку на закріплення вже відомих знань за рахунок розвитку творчого потенціалу. І це стосується в першу чергу системи освіти. Щоб виробити ефективні підходи до вирішення наростаючої кризи творчості, багато країн змінюють усталені догми і починають формувати позитивний тренд щодо даної проблеми. Так з’явився Всесвітній день творчості та інновацій.
Вперше цей день відзначався в більш ніж 50 країнах миру 21 квітня 2002 року. У 2017 році за підтримки Генеральної асамблеї ООН Всесвітній день творчості та інноваційної діяльності став офіційним міжнародним заходом.
У резолюції №A / RES / 71/284 від 27 квітня 2017 року Генеральна асамблея пропонує всім державам членам, організаціям системи Організації Об’єднаних Націй та інших міжнародних і регіональних організацій, а також громадянського суспільства, включаючи неурядові організації та окремих осіб, відзначати цей день, належним чином і відповідно до національних пріоритетів, з метою підвищення рівня інформованості про роль творчості та інноваційної діяльності в вирішенні проблем і, таким чином, у економічному, соціальному сталому розвитку.
Викладачі Уманського національного університету садівництва приділяють значну увагу використанню інноваційних і творчих підходів у навчальному процесі. Один із найяскравіших прикладів за останній час — дистанційне навчання студентів, необхідність якого виникла у зв’язку з введенням карантину по всій території України. Не дивлячись на складну ситуацію, завдяки спільним злагодженим діям, здійснення безперервного навчального процесу стало можливим.
НДЧ УНУС