+38 (04744) 4-69-87
Меню
Остання редакція: 26 серпня 2021

Виставкова діяльність Уманського НУС

Уманський національний університет садівництва завжди славився виставковою діяльністю, корені якої сягають ще Одеського періоду становлення Головного училища садівництва. Саме тоді, 12 травня 1847 року, затверджується «Нове положення садовим закладам Департаменту Державного Майна», згідно з яким училище зобов’язувалось розповсюджувати дані про «правильне» ведення садівництва.

Після реформи 1861 року виставкова діяльність в царській Росії значно активізувалась: відбувались виставки великої рогатої худоби (Архангельська губернія, 1862-1870рр.), виноградарства і виноробства (Одеса, 1870р.), Всеросійська виставка тварин (Москва, 1872р.), виставка молочного виробництва (Санкт-Петербург, 1879р.), з 1845р. регулярно проходять Всеросійські сільськогосподарські виставки та ін.
1867 р. – ІV Сільськогосподарська виставка (м. Київ). Головне училище садівництва демонструвало 70 сортів різних овочів і тютюну, що викликало велику зацікавленість у відвідувачів. Особлива увага була звернена на тютюн канський, солонінський, гавайський, огайо, амерсфордський. По відділенню городництва і садівництва виставки Головне училище садівництва одержало найбільшу кількість нагород, проте п.46 правил забороняв речові нагороди казенним закладам, тому обмежились почесним відзивом з видачею свідоцтва. На цій же виставці Головне училище садівництва представило дві колекції шовків, розмотаних з коконів порід сіна та куркура.
1883 р. – І Сільськогосподарська виставка Київського товариства сільського господарства (м. Київ). Уманське училище землеробства і садівництва представило 17 зразків виробів полівництва, гербарій диких і культурних кормових культур, колекцію рослин, ушкоджених хворобами і шкідниками, колекцію селянських хлібів с. Войтовка Уманського повіту, опис господарства ферми училища. Директором училища Д. С. Левандою демонструвалась колекція 144 сортів квасолі та стаття «Квасоля як польова культура». За зразкові експонати Уманське училище землеробства і садівництва нагороджено почесним відзивом Київського товариства сільського господарства, а Д. С. Леванда – похвальним листом.
1884 р. – І Міжнародна виставка садівництва (м. Санкт-Петербург). На жаль, відомості про експозицію Училища та його участь у виставці поки що відсутні.
1887 р. – Всеросійська сільськогосподарська виставка (м. Харків). Уманське училище землеробства і садівництва демонструвало: колекцію з шовківництва (кокони, шовк); гербарій з 28 видів медоносних рослин, зібраний на околицях Умані учнем Училища Григорієм Дерев’янком; колекцію саджанців плодових і декоративних деревних культур; колекцію насіння деревних і кущових порід з 37 сортів; помологічну колекцію; рослинно-патологічну колекцію; колекцію яблук із 95 сортів; колекцію овочевих культур з 58 сортів; колекцію бульб картоплі з 137 сортів; колекцію квасолі з 144 сортів; колекцію насіння овочевих культур із 92 зразків; зразки сушених овочів, плодів і пастили; машини і обладнання для сушіння плодів і овочів; колекцію плодово-ягідних вин та обладнання для виноробства. Училище отримало нагороди: письмову подяку – за колекцію з шовківництва, Бронзову і Малу срібні медалі Ю.Р. Ланцькому – за колекцію з шовківництва, Середню срібну медаль – за колекції плодових, декоративних рослин і яблук; подяку В. В. Пашкевичу – за матеріали та рекомендації з сушіння, виготовлення продуктів переробки та виноробства.
1888 р. – ІV Всеросійська сільськогосподарська виставка (м. Харків). Уманське училище землеробства і садівництва взяло активну участь, представивши експонати городніх і садових культур та продуктів переробки.

1894 р. наукові розробки та досягнення училища з повним розмахом демонструвалися на урочистостях з приводу святкування 50-річчя заснування Головного училища садівництва в Одесі та на Міжнародній виставці садівництва (м. Санкт-Петербург, 1.09 – 1.11.1894). В експозиції виставки училище було представлене поруч з Імператорським С.-Петербурзьким Ботанічним Садом, Московським Сільськогосподарським Інститутом та Імператорським Нікітським Садом. В одному з номерів часопису «Хозяинъ» за 1894р. наведено світлину виставки по відділу овочевих культур, у коментарі до якої вказується «…справа виднъется столъ с овощами Уманскаго «Царицына сада», экспонаты очень разнообразны по сортамъ и еще болъе по культуръ».

На виставці училищем демонструвалися зразки овочевих та плодових культур, акварельні зображення плодів і ягід (63 сорти яблук, 44 сорти груш, 21 сорт слив, 14 сортів вишні та черешні, 5 сортів персика, 2 сорти полуниці, 5 сортів агрусу), виконані головним садівничим Царициного саду Ю. Р. Ланцьким. Окрім того, В. В. Пашкевичем на виставці були представлені гектографічні записки, складені під час його перебування на посаді викладача садівництва в Уманському училищі землеробства і садівництва:

 • Теорія садівництва;
 • Патологія рослин;
 • Квітникарство;
 • Культура формових плодових дерев.

   Окремим експонатом В. В. Пашкевич представив дослідження учнів з вирощування городніх культур, зібрані у 28 зошитах та свої праці, написані під час перебування в Умані:

 • О приготовлении плодових вин. (Отдельный оттиск статьи из Вестника Садоводства за 1886 г.).
 • Ягодные вина (Отдельный оттиск статьи из Вестника Садоводства за 1887 г.).
 • Земляника (по Шарлю Бальте). Издание газеты «Сад и огород» за 1888 г.
 • Культура ананасов. СПб., 1889 г. Собственность автора.
 • Слива (по Шарлю Бальте). Издание газеты «Сад и огород» за 1890 г.
 • Малина (по Шарлю Бальте). Издание газеты «Сад и огород» за 1890 г.
 • Персик (по Шарлю Бальте). Издание газеты «Сад и огород» за 1892 г.

   Також були представлені наукові праці В. В. Пашкевича, які побачили світ у 1894 році:

 • Культура лекарственных растений. Изд. А.Ф. Девриена, 1894.

 • Орех лесной и его культура. Издание редакции газеты «Сад и огород», 1894.

 • Уманский Царицын сад. Оттиск статьи из Вестника Импер. Рос. о-ва садоводства. — Спб.,1894.

 • О выводе формированных декорационных растений в Крыму и на Кавказе. Оттиск статьи из Вестника Императорского. Российского общества садоводства. — Спб.,1894.

Бессарабська виставка з плодівництва (м. Кишинев). Училище представляв Ю.Р. Ланцький – головний садівничий Царициного саду, який демонстрував сушіння плодів та овочів за американським способом. Продемонстровані технології викликали неабияку зацікавленість та отримали схвальні відгуки.

1896 р. – Всеросійська промислово-художня виставка в Нижньому Новгороді (28.05-1.10). Експонувалися графіки з сільськогосподарської метеорології викладача Училища В. А. Поггенполя, підготовлені для Умані. За представлені експонати вченому було присуджено Диплом І розряду.
1897 р. – Київська сільськогосподарська та промислова виставка (м. Київ). Уманське училище землеробства і садівництва демонструвало результати 10-річних досліджень з фенології диких та культурних рослин (виконувалися в Росії лише в Уманському училищі землеробства і садівництва); розвитку насіння різних закаспійських польових культур і сортів у ботанічному розсаднику училища; впливу добрив та обробітку ґрунту на ріст і розвиток сільськогосподарських культур в умовах Умані; велику колекцію фруктів, напівштамбів та штамбових фруктових та декоративних дерев у прекрасному сортименті; велику колекцію городніх культур та найбільш повну колекцію з шовківництва. Фермою училища експонувалась чистокровна Альгаузька велика рогата худоба. Серед експонатів училища демонструвалися численні фотографії учнів на практичних заняттях, учнівський хор, оркестр, учнівські гербарії, колекції з бджільництва (зокрема колекція вуликів), зразки насіння практичного господарства. Широко були представлені друковані праці і журнальні статті викладачів, з яких 38 були присвячені садівництву. За високі показники в науковій та сільськогосподарській діяльності Уманське училище землеробства і садівництва було нагороджено чотирма Золотими (у номінаціях – садівництво, шовківництво, м’ясо-молочна рогата худоба, навчально-науковий відділ) та Великою срібною медалями (навчально-науковий відділ). Окремо Великою срібною медаллю було нагороджено головного садівника Царициного саду Ю. Р. Ланцького.

1899 р. – ІІ Всеросійська виставка садівництва (м. Санкт-Петербург, 25.09–5.10). Упродовж 10 днів увазі відвідувачів були  представлені: квіти, розсадники, овочі, плоди, насіння, консерви з плодів та овочів, садівничі  інструменти, плани садів і навчальні посібники. Зокрема Ю. Р. Ланцким була виставлена «Коллекція плодовъ Уманскаго Царицына сада», яка включала незначну кількість зразків, проте колекція насіння Уманського училища землеробства була представлена 60 зразками.

«Весьма поучительны были пособія при изученіи плодоводства, віставленные преподавателемъ Уманскаго Земледъльческаго училища Н. И. Лапинымъ и состоявшія изъ стънныхъ таблицъ съ рисунками главнъйшихъ способовъ прививки, колекціи грибныхъ болъзннй деревьевъ, гербаріума  и пр. Здъсь же находились гербаріумы и др. лицъ, изъ которыхъ, какъ лучшій, укажемъ на  гербаріумъ Ю. Р. Ланцкаго, состоявшій главнымъ образомъ изъ вътокъ съ листьями и цвътами декоративныхъ деревьевъ и кустарниковъ. Здесь же былъ выставленъ г. Ланцкимъ нагръваемый при помощи лампочки парничекъ, служащій для испытанія способности прорастанія съмынъ. Рядомъ съ гербаріумомъ Ю. Р. Ланцкаго находились рисунки болъзней плодовыхъ деревьевъ и кустарниковъ, выставленные учителем Уманскаго земледъльческаго училища г. Гончарукомъ-Бидой. Вообще Уманское училище въ учебномъ отдълъ занимало первое мъсто.» Так написав у відгуках невідомий автор.

1899-1900 рр. (?) – Училище брало участь у Міжнародній (Всесвітній) виставці в Парижі, а також у Турині (Італія,   ?р.), проте медалі та документи, на вимогу держбанку, у 1941р. були здані та евакуйовані до Луганського СГІ (?), відтоді їх доля не відома.

1900 р. – Всесвітня виставка в Парижі. Училище демонструвало дослідження та розробки з метеорології. Експонат професора Училища В. О. Поггенполя було відзначено Срібною медаллю
1903 р. – Виставка-конкурс плугів на полях ферми Уманського училища садівництва і землеробства (11 серпня, м. Умань). Училище взяло активну участь у випробуванні різних марок однолемехових плугів для дрібних і середніх господарств. Учням училища та директору Д. С. Леванді Умансько-Липовецьким сільськогосподарським товариством було винесено подяки.

1905 р. – ІІ Виставка-ярмарок з плодівництва та городництва (м. Санкт-Петербург). Училищем демонструвались експонати з технічної переробки продуктів садівництва – сушені буряк, бруква, селера, морква, картопля, петрушка, цибуля, капуста головчаста та брюссельська, горошок, кріп, гарбузи, суміші овочів для борщу, жульєну та консервовані продукти у банках (всього 104 експонати).

З усіх  закладів, що брали участь у виставці, Уманське училище садівництва і землеробства «За корисну діяльність з технічної переробки плодів і овочів» було нагороджено Середньою золотою медаллю.

1908р. – IV Виставка-ярмарок плодівництва (м. Санкт-Петербург). Уманське училище садівництва і землеробства представило експонати свіжих плодів яблук сортів: Ренет Єгере, Рамбур Гімбзеля, Канадський Ренет, Ренет Симиренка, Ренет Обердика, Бойкен, Ренет Шампанський, Великий Касельський Ренет, Ренет Баумана, Зимовий Золотий Пармен, Ренет Ландсберський та Голден Нобль. За словами В. В. Пашкевича («Обзоръ плодовъ IV очередной выставки-ярмарки плодоводства въ С.-Петербургъ в. 1908году», С.-Петербургъ, 1909): «Представлені експонати були крупні (за виключенням Ренету Симиренка та Зимового Золотого Пармена), правильно сформовані та красиві».
1909 р. – V Сільськогосподарська й кустарна виставка (м. Ромни). За сушку плодів яблук, груш, овочів і за виставлені плодові вина Уманське училище садівництва і землеробства було нагороджено Срібною медаллю Роменського сільськогосподарського товариства з особливим відзначенням чудового столового вина з ірги.
1910 р. – Сільськогосподарська і промислова виставка, влаштована Умансько-Липовецьким сільськогосподарським товариством (26–31 серпня, м. Умань). Училище на виставці активно експонувало різні зразки фруктів, овочів, саджанців, колекції з бджільництва та шовківництва й ін.
1912 р. – ІІ пересувна виставка з птахівництва, організована Київським товариством любителів природи. Ферма Уманського училища садівництва і землеробства демонструвала ланг-шанів та тулузьких гусей.
1913 р. – Всеросійська виставка (м. Київ)., на якій виставковий комітет за високий рівень постановки навчальної роботи нагородив Уманське училище садівництва і землеробства Золотою медаллю. Золотими медалями були також нагороджені відділення садівництва і землеробства училища та окремі курси дисциплін – декоративного і плодового садівництва, городництва, бджільництва та шовківництва. Виставком відзначив особливу цікавість відвідувачів до експозиції училища та високу суспільно-агрономічну цінність об’єктів виставки, пропаганду кращих прийомів ведення цих галузей на різних курсах.

1914 р. – Ювілейна Міжнародна виставка садівництва (м. Санкт-Петербург, 14.05– 1.06). У відділі плодівництва поруч з експонатами  відомих садівників Франції, Німеччини, Бельгії, Росії були представлені зразки з розсадника Уманського училища садівництва і землеробства.

«Уманское Училище садоводства по плодоводству выставило рядъ діаграммъ и таблицъ урожая и осыпанія завязей у яблонь и грушъ, роста плодовыхъ растеній, наступленія съъдобной зрелости и т.д.; альбомы фотографическихъ снимковъ плодовъ и плодовыхъ деревьевъ; колекцію яблочныхъ сортовъ винъ въ полубутылкахъ 20 образцовъ; коллекцыонныя вина абрикоса, ирги, вишни, черешни и т.д.; консервы изъ плодовъ и овощей, варенье, сушеные плоды, желе и т.д.» Про це повідомляє Н. Шавров у статті «Плодоводство и огородничество на юбилейной международной выставке садоводства в Петрограде», яка була надрукована у журналі  «Плодоводство» №1 за 1915 рік. Продовження статті було у лютневому номері: «Уманское Училище садоводства и земледълія выставило работы своего кабинета огородничества: препараты (въ консервирующихъ жидкостяхъ) лука 17 сортовъ, огурцовъ въ 10 сортахъ, помидоръ, гороха, фасоли, спаржи и т.д., коллекцію огородныхъ семянъ собственнаго сбора, модели разныхъ овощей и корней, таблицу послъдовательнаго развитія овощей, сушеные овощи, въ відъ смъси- супъ обыкновенный и жюльенъ, борщъ и отдъльно каждый сортъ укропа, петрушки, моркови, пастернака, свеклы, картофеля, зеленого горошка, капусты проваренной и непроваренной и т.д.»

Садові експонати Уманського училища садівництва і землеробства були відзначені Великою золотою медаллю Санкт-Петербурга та Великою золотою медаллю Всеросійського товариства садівників, а експонати з технічної переробки плодів і овочів – Малою золотою медаллю.

1917–... рр. – Після революції виставкова діяльність у країні дещо призупинилась, але разом з тим науковці виконували колосальний обсяг робіт щодо обстеження садівництва, землеробства та інших галузей сільського господарства з метою розробки заходів з їх поліпшення.

1923 р. – І Всеросійська сільськогосподарська виставка (м. Москва). Демонструвалися роботи: «Комплексне обстеження стану садівництва, рільництва та інших галузей сільського господарства Київської губернії і розробка заходів з їх покращення», автори – М.Є. Софронов, Г.С. Шумило, Ф.В. Заморський, С.С. Рубін, Н.В. Чижов; «Вплив різних систем вуликів на температурний режим в середині цих вуликів», автор – І.І. Корабльов. Роботи були удостоєні дипломів І ступеня.
1924 р.– Харківська виставка сільськогосподарських шкіл. Тодішній Уманський сільськогосподарський технікум експонував різні сорти вин, які були визнані найкращими.
1939 р.— I Всесоюзна сільськогосподарська виставка (м. Москва, 1.08 – діяла упродовж 85днів), учасником якої був С. Є. Грушовий – професор кафедри захисту рослин Уманського СГІ.

 

Велика Вітчизняна війна зупинила виставкову діяльність, а після війни – всі сили були кинуті на відбудову народного господарства, у тому числі й навчального закладу.

1954р. — II Всесоюзна сільськогосподарська виставка (м. Москва, відкриття відбулось 1.08), участь у якій брав професор кафедри захисту рослин С. Є. Грушовий.
1955-1956 рр. – ВДНГ СРСР (м. Москва). Участь брали професори І. М. Єремеєв і С. С. Рубін. На честь 100-річчя І. В. Мічуріна І. М. Єремеєв був нагороджений золотою медаллю, а його сорт «Українка 0246» був затверджений міжнародним стандартом сильних пшениць ООН. С.С. Рубін за розробки в галузі землеробства нагороджений двома бронзовими медалями ВДНГ.
1957-1958 рр. – ВДНГ СРСР (м. Москва). Навчальний заклад представляв професор С. С. Рубін. За розробки в галузі землеробства він був нагороджений двома Великими срібними медалями ВДНГ.
У 1959 р. (3 жовтня) інститут відзначив 100-річчя перебування в Умані. За багаторічну працю, у тому числі й на науковій ниві, колектив інституту було нагороджено орденом Трудового Червоного Прапора.
1960 р. – ВДНГ СРСР (м. Москва). Навчальний заклад представляв професор С.С. Рубін. За розробки в галузі землеробства він був нагороджений Великою золотою медаллю ВДНГ.
1961–1990 рр. Починаючи з 60-х років, Уманський сільськогосподарський інститут активно продовжує зміцнювати свої позиції, як одного з флагманів аграрної науки в країні, та широко демонструє свої досягнення на Всесоюзних, Республіканських, обласних, районних та міських виставках.
У 1961 році, представлені А. І. Корабльовим на ВДНГ СРСР зразки вин Уманського сільськогосподарського інституту, були відзначені Малою золотою медаллю, а співробітники Б. С. Трофименко і О. П. Навроцька – нагороджені бронзовими медалями.
1974 р. – ВДНГ СРСР (м. Москва). Навчальний заклад представляв доцент М. І. Бондаренко. За гібридні сіянці жоржин Пчелка і Валентина доцент М. І. Бондаренко був нагороджений атестатом І ступеня.
1975 р. – ВДНГ СРСР (м. Москва). Участь брав доцент М. І. Бондаренко. За гібридний сіянець жоржин Леся Українка М. І. Бондаренко отримав атестат І ступеня.
1978 р. – Уманський сільськогосподарський інститут на ВДНГ СРСР (м. Москва) демонструє передові технології вирощування декоративних культур та новітні сорти квітів (розробник – А. С. Величко), за що нагороджується золотою медаллю.
У 1979, 1980 рр. Уманський сільськогосподарський інститут експонує свіжі плоди слив, чорної смородини, фруктани на ВДНГ СРСР (м. Москва), у 1967, 1983рр. – ВДНГ УРСР (м. Київ). Республіканським виставкомом досягнення інституту (розробник – В. М. Найченко) були відзначені медаллю і дипломом.
1984 р. – Уманський сільськогосподарський інститут на ВДНГ СРСР (м. Москва) демонструє нові сорти, технології вирощування та насінництва квіткових культур (розробник – А. С. Величко), за що нагороджується срібною медаллю.
1986 р. – ВДНГ СРСР (м. Москва). Експонувалася розробка з «Обґрунтування та впровадження у виробництво поопераційних і поелементних методів планування, контролю й аналізу витрат у внутрігосподарських підрозділах», автор – доцент А. Ф. Бурик. Розробка була удостоєна срібної медалі ВДНГ.
У 1987-1989 рр. Уманський сільськогосподарський інститут на ВДНГ СРСР (м. Москва) і ВДНГ УРСР (м. Київ) експонує розробки науково обґрунтованих заходів боротьби з бур’янами у посівах сільськогосподарських культур (розробник – професор З. М. Грицаєнко) та інші технології, які нагороджуються золотою та трьома срібними медалями.
1991–2012 рр. З часів незалежності України університет бере активну участь у виставках різного рівня – Міжнародних, Всеукраїнських, обласних, районних та міських: "Сучасна освіта 2009", "Освіта і кар'єра – Абітурієнт 2009". За кращу продукцію, технологію, наукову розробку, послугу під час Міжнародної виставки-ярмарки «Агро-2008» і «Агро-2009» університет нагороджено срібними медалями у номінаціях: «За високі показники у галузі аграрної науки» і «Освіта». За участь у XXІІ Міжнародній агропромисловій виставці «Агро-2010» університет нагороджено дипломом та золотою медаллю у номінації «За випуск продукції з натуральних компонентів, яка відповідає смаку вимогливого споживача», дипломом і медаллю «Лідер галузі», дипломом за «Значний внесок у розвиток агропромислового комплексу України» та «Здобутки у сільськогосподарській діяльності». У 2011 році на «Агро-2011» університет нагороджено трьома золотими медалями у номінаціях: «За розробку і впровадження інноваційних технологій в садівництві», «За розробку високоякісної продукції із натуральної сировини» та «За розробку і впровадження екологічно безпечних технологій з біологізації рослинництва». За участь у загальноукраїнському проекті «Агропромисловий комплекс України: сьогодення та майбутнє – 2011» Уманський національний університет садівництва нагороджено дипломом «Лідер галузі – 2011». За участь у XXIV Міжнародній агропромисловій виставці "Агро-2012", високий рівень підготовки та представлення експозиції колектив університету нагороджено дипломом, подяками і золотими медалями у номінаціях: "За розробку і впровадження високопродуктивних сортів рослин сільськогосподарських культур"; "За розробку і впровадження інноваційних технологій в овочівництві"; "За розробку та впровадження високоякісних консервованих продуктів функціонального призначення"; "За науково-інформаційне забезпечення агропромислового виробництва в сфері оподаткування"; "За вагомий внесок у формування інтегрованої системи економічної освіти і науки"; "За розробку та впровадження інновацій в менеджмент агробізнесових структур". 
2006 р.Міжнародний конкурс виноградних вин, коньяків (бренді), шампанського, плодово-ягідних вин, горілок і міцних напоїв «Ялта. Золотий грифон – 2006». Уманський державний аграрний університет експонує плодово-ягідні вина (розробник – Токар А. Ю.), у тому числі: не кріплене солодке вино «Уманське оксамитове», десертні вина – «Золота груша», «Уманське калинове», «Софіївське шовковичне», «Софіївська тернівка», за які університет нагороджено п’ятьма золотими медалями.
2007 р. – Міжнародний конкурс виноградних вин, коньяків (бренді), шампанського, плодово-ягідних вин, горілок і міцних напоїв «Ялта. Золотий грифон – 2007». Уманський державний аграрний університет демонструє плодово-ягідні вина (розробник – Токар А. Ю.), у тому числі: не кріплене солодке вино «Скарби Софії», десертне вино «Букет Черкащини», лікерне вино «Уманське кизилове», за які університет нагороджено трьома срібними медалями.

2013 р. – університет взяв участь:

– у ХХV Міжнародній агропромисловій виставці-ярмарці «Агро-2013» за що його нагороджено п’ятьма золотими медалями в номінаціях:  «За розробку і впровадження ресурсоощадних систем удобрення сільськогосподарських культур», «За вагомий внесок в розробку та впровадження технологій з розмноження малопоширених плодових та декоративних культур», «За вагомий внесок в розробку інноваційно-інвестиційної моделі розвитку аграрного сектора економіки», «За вагомий внесок в розвиток технології зберігання продуктів рослинництва», «За розробку та впровадження систем менеджменту якості в підприємствах АПК».

– у виставках-ярмарках до Дня незалежності, Дня знань, Дня міста, Дня працівника харчової промисловості, Дня працівників сільського господарства, 90-річчя Уманського району;

– у інвестиційному форумі  2013 «Черкащина – територія співпраці».

Як і багато років тому, незмінним на виставках різного рівня залишається високий науковий рівень, якість експонатів та професіоналізм їх представлення науковцями Уманського національного університету садівництва.

2014 р. – університет взяв участь:

2014 р. – університет взяв участь:

 • у ХХVІ Міжнародній агропромисловій виставці-ярмарці «Агро-2014», за що його нагороджено трьома золотими медалями в номінаціях: «За розробку і впровадження енергозберігаючих екологічно доцільних технологій вирощування польових і кормових культур», «Інноваційні розробки з механізації сільськогосподарського виробництва», «За вагомий внесок у розробку та впровадження інноваційних технологій у навчальний процес» та 16 грамотами;
 • у виставках-ярмарках до Дня незалежності, Дня знань, Дня міста, Дня працівника харчової промисловості, Дня працівників сільського господарства;
 • у нарадах з питань особливостей розвитку аграрного сектору та стратегії розвитку Черкаської області;
 • Днях поля за участю фірм Сингента, Басф, Євраліс-Семенс, Німецького аграрного центру.
2015 р. – Національна виставка «АгроЕкспо-2015» (м. Кіровоград). Експозиція Уманського НУС вміщувала розробки кафедри технології зберігання і переробки плодів та овочів – зразки плодово-ягідних вин, сушеної та консервованої продукції; кафедри технології зберігання і переробки зерна – екструдовані корми із ячменю та кукурудзи, поліпшені овочевими добавками моркви та столового буряка; кафедри процесів, машин та обладнання АПВ – макет вдосконаленого культиватора для міжрядного обробітку з можливістю працювати по насиченому рослинними рештками полю. За участь у виставці УНУС нагороджено дипломом.

2015 р. – університет взяв участь:

В. П. Карпенко – доктор с.-г. наук, професор, проректор з наукової та інноваційної діяльності УНУС; Н. В. Михайлова – провідний бібліотекар наукової бібліотеки УНУС (за матеріалами наукових видань з фонду стародруків бібліотеки УНУС, книги І. М. Карасюка «Уманський сільськогосподарський інститут – 1844-1994рр.» та монографії М. В. Костюк і А. П. Позур «Становлення та розвиток сільськогосподарських освітніх закладів і дослідної справи Черкащини (друга половина ХІХ – початок ХХст.).

2016 р. – університет взяв участь у 22 Міжнародних (за кордоном і в Україні) виставках, форумах, симпозіумах, конференціях й ін., у тому числі:

•Міжнародному науково-практичному семінарі «Високоінтенсивні технології ‒ у садівництво», Хотин‒Скерцевіце Польща;
•Міжнародному науково-практичному семінарі садівників «Нові технології в садівництві», Київ‒Варшава‒Нюрберг‒Чезена‒Феррара;
•Міжнародній конференції «Інновації у вирощуванні часнику в Україні», м. Київ;
•Міжнародному науково-практичному семінарі садівників з виїздом у передові господарства Західної Європи, Італія;
•Міжнародному семінарі «Від досліджень до інновацій в агропродовольчому секторі», м. Київ;
•V Міжнародному форумі «Проблеми інноваційного розвитку та інформаційного суспільства», м. Київ.

2017 р. – університет взяв участь у 74 Міжнародних (за кордоном і в Україні) виставках, форумах, симпозіумах, конференціях, у тому числі:

  • ХХІХ Міжнародній агропромисловій виставці «АГРО-2017», м. Київ;
  • Міжнародній спеціалізованій виставці «Олійно-жирова індустрія 2017», м. Київ;
  • Міжнародній агропромисловій виставці «АГРО-ЕКСПО», м. Кропивницький;
  • Міжнародній агровиставці «Agro Animal Show»«Зернові технології»  та «Фрукти. Овочі. Логістика», м. Київ;
  • XXІ Міжнародній виставці реклами REX 2017 та XІ виставці сучасного друку T-REX 2017, м. Київ;
  • Міжнародній  виставці з агротехніки садівництва «MTAS», Варшава, Польща;
  • Міжнародній виставці «День саду Інституту садівництва», Скерневіце, Польща;
  • Міжнародній  виставці з агротехніки сільськогосподарського виробництва «FUTURPERA», Феррара, Італія;
  • Міжнародній виставці ефективних засобів для агробізнесу «АгроКОМПЛЕКС-2017», м. Київ;
  • Міжнародній сільськогосподарській виставці «AGRITECHNICA 2017», м. Ганновер, Німеччина;
  • Міжнародній виставці продовольчої продукції «Ukrainian Food Expo 2017», м. Київ;
  • Х Ювілейній Міжнародній виставці «LABComplEX. Аналітика. Лабораторія. Біотехнології. HI-TECH», м. Київ;
  • Міжнародному експофорумі ресторанно-готельного бізнесу та клінінгу FoReCH-2017, м. Київ;
  • ІІ Міжнародному форумі агропромислового інжинірингу, смт. Дослідницьке Васильківського району Київської області;
  • Міжнародній науково-практичній конференції «Проблеми формування та розвитку інноваційної інфраструктури: виклики постіндустріальної економіки», м. Львів;
  • Міжнародній науково-практичній конференції «Фінансово-економічний розвиток України в умовах трансформаційних перетворень» , м. Львів;
  • Міжнародній науково-практичній конференції «Імперативи та інноваційні механізми забезпечення гідної праці в умовах становлення нової економіки», м. Київ;
  • Міжнародній науково-практичній конференції «Стратегічний потенціал державного та територіального розвитку», м. Маріуполь;
  • Международной научно-практической конференции «Наука без границ», Болгария;
  • Международной научно-практической конференции «Инновационные подходы и перспективные идеи молодых ученых в аграрной науке», с. Кайнар, Алматы;
  • Международной научно-практической конференции «Современное состояние и перспективы развития овощеводства», аг. Самохваловичи, Минский район, Беларусь;
  • V Міжнародній науково-практичній конференції «Актуальні проблеми соціально-гуманітарного знання в контексті забезпечення національної безпеки», м. Мінськ, Білорусь;
  • VІІ Міжнародній науково-практичній конференції «Skutecznosc w biznesie», м. Гожов-Великопольський, Польща;
  • VІІ Міжнародній науково-практичній конференції «Wspolczesne problemy ekonomii, zarzadzania, finansow, ubezpieczen, I bankowostci», м. Плоцк, Польща;
  • Міжнародній науково-практичній конференції «Північноєвропейський регіональний з’їзд студентів-лісників: багатофункціональне використання лісу» (Northern European Regional Meeting, NERM 2017), м. Умань;
  • ХІ Міжнародній науково-практичній конференції «Аспекти стабільного розвитку економіки в умовах ринкових відносин», м. Умань;
  • ІХ Міжнародній науково-практичній конференції «Маркетингове забезпечення продуктового ринку», м. Полтава;
  • Х Міжнародній науково-практичній конференції «Теорія і практика сучасної науки», м. Дніпро;
  • ІІІ Міжнародній науково-практичній конференції «Імпортозамінні технології вирощування, зберігання і переробки продукції садівництва та рослинництва», м. Умань;
  • ІІІ Міжнародній науково-практичній конференції «Овочівництво і баштанництво: історичні аспекти, сучасний стан, проблеми і перспективи розвитку»,  с. Крути, Чернігівська область;
  • V Міжнародній науково-практичній конференції «Актуальні питання сучасної аграрної науки», м. Умань;
  • Міжнародній науково-практичній конференції «Теорія, практика та інновації розвитку туристичної і готельно-ресторанної індустрії» м. Умань;
  • Міжнародній науково-практичній конференції «Економічні перспективи підприємництва в Україні», м. Ірпінь;
  • Міжнародній науково-практичній конференції, присвяченій 15-річчю створення Українського інституту експертизи сортів рослин «Світові рослинні ресурси: стан та перспективи розвитку», м. Київ;
  • Міжнародній науково-практичній конференції «Новітні агротехнології: теорія та практика», присвяченій 95-річчю від дня заснування Інституту біоенергетичних культур і цукрових буряків НААН, м. Київ;
  • Міжнародній науково-практичній конференції присвяченій 90-річчю від дня народження професора Наумова Г. Ф. та 80-річчю заснування кафедри генетики, селекції та насінництва, м. Харків;
  • Міжнародній науково-практичній конференції «Актуальні проблеми підвищення родючості ґрунтів та застосування агрохімічних засобів в агрофітоценозах», м Львів;
  • VI Міжнародній науково-практичній конференції «Рослини та урбанізація», м. Дніпро;
  • І Міжнародній науково-практичній конференції «Збалансоване природокористування: традиції, перспективи і інновації», м. Київ;
  • Міжнародній науково-практичній конференції «Наукові засади підвищення ефективності сільськогосподарського виробництва», м. Харків;
  • Міжнародній науково-практичній конференції «Регіональні проблеми України: географічний аналіз та пошук шляхів вирішення», м. Херсон;
  • XIII Międzynarodowa naukowo-praktyczna konferencja «Aktualne problemy nowoczesnych nauk - 2017»,  Przemyśl;
  • Международной научно-практической конференции (Авангард Прима),  г. Бургас, Болгария;
  •  VII Міжнародній науковій конференції «Православ’я в Україні», м. Київ;
  • ХVІІІ Міжнародній науковій конференції «Науково-технічні засади розробки, випробування та прогнозування сільськогосподарської техніки і технологій», присвячена пам’яті академіка Л. В. Погорілого», смт. Дослідницьке;
  •  Міжнародній науковій конференції «An International Conference on Teaching and Learning English as an Additional Language», м. Ефес;
  • IV Міжнародній науковій конференції «Онтогенез рослин у природному та трансформованому середовищі. Фізіолого-біохімічні та екологічні аспекти», м. Львів;
  • XVIII Міжнародній науковій конференції «Сучасні проблеми землеробської механіки», що відбулась на базі Подільського державного аграрно-технологічного університету, м. Кам’янець-Подільський;
  • XVIII Міжнародній науковій конференції ім. акад. Михайла Кравчука, м. Київ;
  • VI Міжнародній науковій конференції "Селекційно-генетична наука і освіта" (Парієві читання), м. Умань;
  •  (ХІІ) Міжнародній науковій конференції молодих учених «Наукові основи збереження біотичної різноманітності». м. Львів;
  •  Міжнародній науковій конференції  «Інтродукція, селекція та захист рослин», м. Біла церква;
  • Міжнародній науковій конференції «Від географії до географічного українознавства: еволюція освітньо-наукових ідей та пошуків», м. Чернівці;
  • VIІ Міжнародній науковій конференції «Актуальні проблеми дослідження довкілля», м. Суми;
  • ІV Міжнародній науковій конференції «Вимірювання, контроль та діагностика в технічних системах» (ВКДТС-2017), м. Вінниця;
  • Международной научной конференции «Проблемы истории и культуры пограничья: гуманитарное знание и вызовы времени», г. Верхнедвинск, Республика Беларусь;
  • International Scientific Conference Innov ative Economy: Processes, Strategies, Technologies: Conference Proceedings, Poland: Baltija Publishing;
  • ІІ Міжнародній конференції «Banking and Finance Perspectives» (ICBFP’2017)», Фамагуста, Кіпр;
  • VІІІ Міжнародній конференції «Small and Medium Sized Enterprises in a Globalized World», Клуж-Напока, Румунія;
  • І Міжнародній конференції з економічних досліджень «ECONALANYA 2017», Аланія, Туреччина;
  • Міжнародній конференції «CAMA-2017» з проблем зберігання фруктів, м. Варшава;
  • Міжнародній конференції «The International Conference on Teaching Languages to Young Learners», (Туреччина);
  • Міжнародній конференції «Grow Abroad 2017», м. Матаро (Барселона), Іспанія;
  • Міжнародній конференції «Дорадництво як інструмент сільського розвитку: досвід Латвії для України», яка відбулася в рамках проекту «Зміцнення системи дорадництва для інтеграції сільського сектору в спільний ринок ЄС», м. Київ;
  • Міжнародній геометричній конференції «Алгебраїчні і геометричні методи в аналізі», м. Одеса;
  • Міжнародній міждисциплінарній конференції «Сталий розвиток 2030» (International Interdisciplinary Conference «Sustainable Development 2030»), м. Будапешт, м. Відень; 
  • 18-й Європейській конференції з управління знаннями, Університет Каталонії, Іспанія; 
  • Зустрічі партнерів «Німецько-української магістерської програми у галузі логістики» (GUMLog), м. Бремен (Німеччина);
  • Зустрічі партнерів Британської ради з метою координації подальшої співпраці, м. Київ;
  • Міжнародному Північноєвропейському регіональному з’їзді студентів-лісників; м. Умань; 
  • Міжнародному фестивалі-конкурсі мистецтв «Зірковий Грамофон талантів 2017», м. Львів;
  • І Міжнародному конгресі виробників та переробників цукрових буряків, м. Київ;
  • Х Міжнародному молочному конгресі, м. Київ;
  • Круглому столі машинобудівників, аграріїв та науковців з проблем агроінженерії: проблеми, міжнародний досвід, шляхи вирішення, смт. Дослідницьке.

  У 63 Всеукраїнських, національних наукових та науково-практичних семінарах, круглих столах, заходах на рівні області й міста, у тому числі:

  • VІІ Всеукраїнській науково-практичній конференції «Менеджмент ХХІ століття: проблеми і перспективи», м. Умань;
  • Всеукраїнській науково-практичній конференції «Кооперативні читання-2017» присвяченій 60-річчю з дня народження відомого вченого-кооператора професора В.В. Зіновчука, м. Житомир;
  • Х Всеукраїнській науково-практичній конференції «Нові інформаційні технології в освіті», м. Київ;
  • Всеукраїнській студентській науковій конференції  приуроченій 160-річчю від дня народження видатного садівника В.В. Пашкевича, м. Умань;
  • Всеукраїнській науково-практичній конференції «Технологічні аспекти вирощування часнику, інших цибулевих і сільськогосподарських рослин», м. Умань (УНУС);
  • Всеукраїнській науково-практичній конференції «Економіка і менеджмент: сучасні тенденції та виклики»,  м. Одеса;
  • Всеукраїнській науково-практичній конференції «Становлення та розвиток маркетингу в Україні: від теорії до практики», м. Умань;
  • Всеукраїнській науково-практичній конференції «Еколого-економічні проблеми та перспективи розвитку водогосподарського комплексу України», м Херсон;
  • Всеукраїнській науково-практичній конференції «Проблеми та перспективи розвитку фінансової системи України», м. Херсон;
  •  Всеукраїнській науково-практичній конференції «Оптимізація сучасних технологій в агрономії, захисті рослин та землеустрої», м. Житомир;
  • Всеукраїнській науковій конференції «Актуальні питання захисту рослин», м. Умань;
  • VІ Всеукраїнській науковій конференції «Держава і Церква в новітній історії України», м. Полтава;
  • Всеукраїнській науковій конференції молодих учених, приуроченій 115-річчю від дня народження видатного селекціонера-плодовода Д.С. Дуки, м. Умань;
  • Всеукраїнській конференції «Гармонія в різноманітності – формування принципів толерантності в інклюзивному просторі освіти», м. Київ;
  • Конференції з представниками італійської компанії «MicrosporeSpa», м. Умань;
  • Конференції «Майстерня садівництва», смт. Сутиски Вінницької області;
  • Філософській науково-практичній конференції в форматі Круглого столу на тему: «Соціально-гуманітарні пріоритети України в контексті євроінтеграційних процесів», м. Одеса;
  • Всеукраїнському науково-практичному семінарі «Власна концепція безперервної в часі економічно ефективної, екологічно адаптивної з максимальним врахуванням біологічних і екологічних чинників нової системи землеробства «Екомакноутіл», що здатна в умовах прогресуючих негативних змін забезпечити динамічний розвиток рослинництва», м. Умань;
  • Науково-практичному семінарі  «День саду Уманського національного університету садівництва», м. Умань;
  • Науково-практичному семінарі «Сучасний стан та перспективи розвитку харчової промисловості регіону», м. Вінниця;
  • Науково-практичному семінарі «Сучасні технології в садівництві», м. Бар Вінницької області;
  • Регіональному науково-практичному семінарі «День саду в розсаднику «Твій горіх», с. Лісове Барського району Вінницької області на базі СФГ «Єфрем»;
  • Семінарі «Міждисциплінарні фундаментальні та прикладні дослідження для розвитку біологічного методу захисту рослин в україні» на базі Інституту захисту рослин НААН України,  м. Київ;
  • Семінарі «Використання деревної біомаси від обрізки та викорчовування аграрних насаджень в енергетичних цілях: визначення пілотних проектів», м. Вінниця;
  • Семінарі для начальників управлінь агропромислового розвитку райдержадміністрацій Черкаської області на базі НКЦ «Інститут післядипломної освіти та дорадництва» УНУС, м. Умань;
  • Семінарі «Find Your Own Way of Teaching English», м. Київ;
  • II Всеукраїнському конкурсі «Молодь і прогрес у раціональному природокористуванні – 2016», м. Умань;
  • Круглому столі «Впровадження біологічний препаратів в сільське господарство», м. Умань;
  • Пітчингу (презентація та захист ідеї УНУС) проекту «UNUH library hub» соціальної дії для переміщених ВНЗ України та ВУЗів-партнерів Британської ради, м.Київ;
  • Засіданні Ради асоціації  «УКРСАДПРОМ», м. Умань;
  • Всеукраїнському форумі «Стабільність через співпрацю» для учасників програми «Активні Громадяни», м. Київ; 
  • VII з’їзді Української Спілки Ірису, м. Умань;
  • ХV з'їзді товариства мікробіологів України ім. С.М. Виноградського, м. Умань;
  • Всеукраїнському AGROSHOW UKRAINE 2017, м. Черкаси;
  • Фестивалі часнику, с. Песець Новоушицького району Хмельницької області;
  • ІІ Форумі часниківників UkrUP «Часниковий навігатор. Весна 2017»,       м. Київ;
  • Форумі харчової промисловості і упаковки (International Forum Food Industry and Packaging, IFFIP), м. Київ; 
  • V виставці-демонстрації техніки в польових умовах «Битва Агротитанів 2017» с. Степове, Тетіївського  району, Київської області;
  • ХІІІ літній Всеукраїнській Універсіаді з легкої атлетики, м. Луцьк;
  • Участь у Всеукраїнському фестивалі «Сила нації – 2017», м. Умань;

  У низці науково-практичних семінарів за участю:

  • ТОВ «Науково-виробничий комплекс «Еко-гриб», смт. Добровеличківка;
  • СТОВ «Агрофірма «Зоря», с. Карбівка Добровеличківського району;
  • ДП МНТЦ «Агробіотех», м. Умань;
  • ПАТ «Уманьферммаш», м. Умань;
  • Туристично-розважального комплексу хутір «Козацька долина», с. Карбівка Добровеличківського району;
  • Фермерського господарства «Агрофірма «Базис», с. Кочубіївка;
  • Агроконсалтингової компанії «Дикун Глобал Консалт», м. Умань;
  • ПП «Дикун», м. Умань;
  • ПОСП «УТК», м. Умань;
  • ТОВ «Він-сад» Вінницької області Жмеринського району;
  • Дні поля «Седна-Агро», м. Умань;
  • Дні поля «АгроАрена-2017», с. Подібна;
  • Дні поля «Байєр», м. Умань;
  • Дні поля та саду, м. Бучач;
  • Дні поля фірми Pioneer, c. Кочубіївка;
  • «Дні поля кукурудзи», с. Родниківка;
  • Дні поля «Всеукраїнський науковий інститут селекції», с. Юрківка;
  • «Дні агротехнологій» на полі ТОВ «Агро-регіон» с. Велика Олександрівка Бориспільського району Київської області;
  • Дні поля, смт. Дослідницьке Київської області;
  • Дні поля компанії БАСФ, с. Городниця Уманського району;
  • Дні поля німецько-українського аграрно-демонстраційного центру (АДНЦ), с. Поташ;
  • У виставках до Дня Незалежності України, Дня міста, Дня знань.

   

2018 р. -  університет взяв участь у 81 Міжнародному заході (за кордоном і в Україні) виставках, конференціях, семінарах, симпозіумах, у тому числі:

 • ХХ Міжнародній виставці сучасного друку T-REX, м. Київ;
 • ІІІV Міжнародній виставці «Фрукти. Овочі. Логістика – 2018», м. Київ;
 • ІІІV Міжнародній виставці інноваційних рішень в зерновому господарстві «Зернові технології – 2018», м. Київ;
 • XXII Міжнародній виставці реклами та маркетингу REX 2018, м. Київ;
 • XI Міжнародній виставці LABComplEX. Аналитика. Лабораторія. Біотехнології, м. Київ;
 • VІ Міжнародній спеціалізованій виставці «Екологія підприємства», м. Київ;
 • ХІІ Міжнародній спеціалізованій виставці екологічної продукції, м. Київ
 • Міжнародній спеціалізованій виставці «Олійно-жирова індустрія», м. Київ;
 • XV Міжнародній агропромисловій виставці «АГРОФОРУМ ‑ 2018»,  м. Київ;
 • XXX Міжнародна агропромислова виставка «АГРО-2018», м. Київ
 • Міжнародній агропромисловій виставці  AgroExpo 2018. м. Кропивницький
 • Міжнародній агропромисловій виставці «ProStorExpo», м. Київ;
 • Міжнародній сільськогосподарській виставці Agritech, Israel;
  • Міжнародній виставці «InterAgro- 2018», м. Київ;
  • Міжнародній виставці продовольства Ukrainian Food Expo, м. Київ;
  • Міжнародному  ярмарку «Зернові технології» – 2018,  м. Київ;
  • ІІІ Міжнародному форумі агропромислового інжинірингу, смт. Дослідницьке
  • ІІІ Міжнародній науково-практичній конференції «Регіональні геоекологічні проблеми в умовах сталого розвитку» м. Рівне;
  • ХІІ Міжнародній науково-практичній конференції «Вища освіта України у контексті інтеграції до європейського освітнього простору», м. Київ;
  • IV Міжнародній науково-практичній конференції «Сучасна наука: проблеми і перспективи»,  м. Київ;
  • ХХІІІ Міжнародній науково-технічній конференції. «GEOFORUM’2018», Львів-Брюховичі-Яворів;
  • Х Міжнародній науково-практичній конференції «Сучасні тенденції, розвитку світової економіки» 18 травня 2018 р., м. Харків;
  • III Міжнародній науково-практичній конференції «Економіка, фінанси і управління в ХХІ столітті : аналіз тенденцій та перспективи», Київ-Буковель;
  • ІІ Міжнародній науково-практичній конференції «Сучасні тенденції розвитку науки», м. Київ;
  • IV Міжнародній науково-практичній конференції «Сучасні тенденції в економіці та управлінні», м. Запоріжжя;
  • ·        VII Міжнародній науково-практичній інтернет-конференції «Травневі наукові читання», м. Дніпро;
  • ХХХVІІ Міжнародній науково-практичній інтернет-конференції «Тенденції та перспективи розвитку науки і освіти в умовах глобалізації», м. Переяслав-Хмельницький;
  • Міжнародній науково-практичній конференції «Проблеми і перспективи інноваційного розвитку аграрного сектора економіки в умовах інтеграційних процесів», м. Харків;
  • Міжнародній науково-практичній конференції «Людина між Церквою і світом: від антагонізму до синергії», м. Луцьк;
  • Міжнародній  науково-практичній конференції «Актуальні питання  економічного розвитку держави та  регіонів: теоретичні  і  практичні аспекти», м. Львів;
  • Міжнародній науково-практичній конференції «Релігійна свобода: актуалізація сімейних цінностей», м. Київ;
   • Міжнародній науково-практичній конференції “Інтродукція рослин на Волино-Поділлі: наука, освіта, мистецтво формування ландшафту, виробництво”, м. Тернопіль;
   • Міжнародній науково-практичній конференції «Географія в Київському національному університеті імені Тараса Шевченка: 85 років – досягнення та перспективи», м. Київ;
   • Міжнародній науково-практичній конференції «Економічний механізм управління інноваціями: методологія та практика», м. Львів;
   • Міжнародній науково-практичній конференції «Аграрна наука та освіта в умовах євроінтеграції», м. Кам’янець-Подільський;
   • Міжнародній науково-практичній конференції «Економіка, фінанси та менеджмент: сучасний стан, тенденції, перспективи розвитку в Україні та світі»,  м. Полтава;
   • Міжнародній науково-практичній конференції «Роль аграрних навчальних закладів у формуванні механізмів розвитку сільськогосподарської кооперації сільських територій», м. Київ;
   • Міжнародній науково-практичній конференції «Інноваційні технології у рослинництві: проблеми та їх вирішення», м. Житомир;
   • Міжнародній науково-практичній конференції «Агроекологічні аспекти виробництва та переробки продукції сільського господарства», м. Мелітополь-Кирилівка;
   • Міжнародній науково-практичній конференції «Розвиток аграрної галузі та впровадження наукових досліджень у виробництво», м. Миколаїв;
   • Міжнародній науково-практичній конференції «Туризм та курорти: досвід Ізраїлю для України», м. Київ;
   • Міжнародній науковій інтернет-конференції «Інформаційне суспільство: технологічні, економічні та технічні аспекти становлення»,  м. Тернопіль;
   • Міжнародній науковій інтернет-конференції «Механізми та стратегії розвитку господарюючих суб’єктів в умовах інтеграційного процесу» м. Харків
   • Міжнародній науково-практичній інтернет-конференції «Розвиток невиробничої сфери економіки в умовах євроінтеграційних викликів», м. Харків;
   • XХІ Міжнародній науковій конференції  «Харківські соціологічні читання» «Мова соціології: сучасні тренди», м. Харків;
   • Міжнародній конференції «Нове промислове садівництво» с. Дніпровське;
   • Міжнародній конференції Української горіхової асоціації, м. Херсон;
   • Міжнародній науково-практичній конференції «Universum view 2», м. Суми;
   • II International Scientific Conference Innovative Economy: Processes, Strategies, Technologies: Conference Proceedings, Poland;
   • XIII  Konferencję  Naukową WSPÓŁCZESNE PROBLEMY EKONOMII, ZARZĄDZANIA,FINANSÓW, UBEZPIECZEŃ I BANKOWOŚCI, Płock;
   • Konferencji Miedzynarodowej Naukowo-Praktycznej (on-line) «Economy. Management. State and Law», Poland;
   • Międzynarodowa konferencja multidyscyplinarna Wołomin, Polska;
   • The development of nature sciences: problems and solutions: Conference Proceedings, Brno: Baltija Publishing;
   • ІV international scientific conference «Perspectives of science and education», Czech Republic, Karlovy Vary – Ukraine, Kyiv;
   • Международной научно-практической конференции Украина - Болгария – Европейский союз: современное состояние и перспективы, г. Варна;
   • Faculty of Economics and Management, Slovak University of Agriculture in Nitra, Nitra, the Slovak Republic;
   • I Konferencja Naukowa «Filozofia w literature i sztuce», Польща, Гожов Великопольський;
   • 17 th Conference on Applied Mathematics ("APLIMAT 2018") Slovak University of Technology in Bratislava;
   • International conference on mathematics, informatics and information technologies, Moldova;
   • XIV Miedzynarodowа naukowi-praktycznej konferencji, «Aktualne problemy nowoczesnych nauk – 2018», Przemyśl;
   • International scientific-practical conference integration of business structures: strategies and technologies, Tbilisi, Georgia;
   • International scientific conference «ECONOMY AND MANADGEMENT: MODERN FORMATION    FROM THE BALTIC TO THE BLAK SEA: THE   OF MODERN AREA»,  Klaipeda, Lіtva;
   • Міжнародній конференції «Школа бізнесу і економіки NOVA»,  Лісабон, Португалія;
   • ІV Міжнародній науково-практичній конференції «Methodology of Modern Research», Дубаї, ОАЕ;
   • II Міжнародній науковій конференції «Сучасний освітній простір: трансформація національних моделей в умовах інтеграції», м. Лейпциг, Німеччина;
   • Міжнародному науково-практичному семінарі «Інноваційні технології в плодовому розсадництві», м. Вінниця;
 • ·        ІІ Міжнародній науково-практичній конференції «Наукові засади підвищення ефективності сільсько-господарського виробництва», м. Харків;
 • ·        III Міжнародній науково-практичній конференції «Етноботанічні традиції в агрономії, фармації та садовому дизайні», м. Умань;
 • ·        ІІІ Міжнародній науково-практичній конференції «Наукові дослідження в ХХІ столітті: теорія і практика», м. Тернопіль;
 • ·        XIX Міжнародній науковій конференції «Сучасні проблеми землеробської механіки», м. Київ;
 • ·        Міжнародній науково-практичній конференції «Економіка підприємства: сучасні проблеми теорії та практики», м. Одеса;
 • ·        Міжнародній конференції «Географічна наука та освіта: від констатації до конструктивізму», м. Київ;
 • ·        Міжнародній конференції «Сучасні методи інженерного забезпечення військових дій»  м. Старичі;
 • ·        V Международной научно-практической конференции «Актуальные проблемы социально-гуманитарного знания в контексте обеспечения национальной безопасности», г. Минск;
 • ·        Международной научно-практической конференции «Cовременная аграрная экономика: наука и практика», г. Горки;
 • ·        Міжнародній мультидисциплінарній конференції «Наука і техніка сьогодення: пріоритетні напрямки розвитку України ТА Польщі», м. Воломін, Польща;
 • ·        Mathematical Conference: XX Geometrical Seminar, Vrnjaˇcka Banja, Serbia;
 • ·        Mathematical Analysis, Differential Equation & Applications - MADEA 8 Bishkek - Cholpon-Ata, Kyrgyzstan;
 • ·        XIV Sebian Mathematical Congress, Kragujevac, Serbia;
 • ·        Міжнародному науково-практичному семінарі садівників з виїздом у передові садівничі господарства  України. Україна-Польща;
 • ·        Міжнародному науковому симпозіумі «Сталий розвиток – стан та перспективи: SDEV ‘2018», Львів-Славське.

 

У 62 Всеукраїнських, національних наукових та науково-практичних конференціях, семінарах, круглих столах, заходах на рівні області й міста, у тому числі:

 • Всеукраїнській науково-практичній конференції «Кооперативні читання: 2018 рік», м. Житомир;
 • Всеукраїнській науково-практичній конференції «Технологічні аспекти вирощування часнику і інших цибулевих» , м. Умань;
 • Всеукраїнській науково-практичній конференції «Економіка України в умовах євроінтеграції: виклики та перспективи розвитку», м. Умань;
 • Всеукраїнській науково-практичній конференції «Досягнення та перспективи галузі виробництва, переробки і зберігання сільськогосподарської продукції». м. Кропивницький;
 • III Всеукраїнській науково-практичній конференції «Проблеми обліково-аналітичного забезпечення управління підприємницькою діяльністю», м. Полтава;
 • Всеукраїнській науково-практичній конференції «Комунікативний дискурс: наукова рецепція та стилістика перекладу», м. Київ;
 • Всеукраїнській науково-практичній конференції «Селекція сільськогосподарських рослин у ХХІ столітті: теорія і практика, реалії та перспективи», м. Львів;
 • ІV  Всеукраїнській науково-практичній конференції «Актуальні проблеми та перспективи розвитку обліку, аналізу та контролю в соціально-орієнтованій системі управління підприємством», м. Полтава;
 • Всеукраїнській науково-практичній конференції «Менеджмент – ХХІ століття: проблеми і перспективи», м. Умань;
 • Всеукраїнській науковій конференції «Треті Сумські наукові географічні читання», м. Суми;
 • Всеукраїнській конференції присвяченій 215-річчю від дня народження Олександра Давидовича Нордмана, м. Умань;
 • V Всеукраїнській науково-практичній заочній конференції «Стратегічні напрями підвищення конкурентоспроможності підприємств в сучасних умовах господарювання», м. Черкаси;
 • ІІІ Всеукраїнській науково-практичній інтернет-конференції «Актуальні проблеми сьогодення у сфері фінансів, обліку та аудиту», м. Хмельницький;
 • Всеукраїнській науково-практичній інтернет-конференції «Публічне управління та адміністрування у процесах економічних реформ», м. Херсон;
 • Конференції наукової молоді «Економічне майбутнє України», м. Київ;
 • Конференції «Сучасне плодоовочівництво», м. Херсон;
 • Конференції наукової молоді «Економічне майбутнє України», м. Умань;
 • Аграрній бізнес-конференції «Плодівництво. Сучасні тренди 2018», м. Київ;
 • ХІ з’їзді Українського товариства ґрунтознавців та агрохіміків, м. Харків;
 • Науково-практичному семінарі «Вертикальний обробіток ґрунту та зрошення - усунення перешкод на шляху до рекордних врожаїв», м. Умань;
 • Науково-практичному семінарі «APPLE BAR»,  м. Бар;
 • Науково-практичному семінарі «Технологічні аспекти встановлення збиральної стиглості плодів» , м. Біла Церква;
 • Науково-практичномусемінарі «Технології виробництва і зберігання яблук», м. Немирів;
 • Науково-виробничому семінарі «День ягоди», с. Дібрівка, Тетіївський район;
 • Навчально-практичному семінарі «Ефективні методики розвитку громадянської компетентності та політичної обізнаності дітей і молоді», м. Черкаси;
 • Науковому семінарі з нагоди 90-річчя від дня народження Олександра Здоровцова, м. Умань;
 • Семінарі для викладачів аграрних університетів України, ПАТ «Ельворті», м. Кропивницький;
 • Семінарі-навчанні «Уманщина: Розвиток через туризм», м. Умань;
 • Семінарі «Післяурожайна доробка фруктів. Досвід Ізраїлю», організатор Асоціація «УКРСАДПРОМ» за підтримки Посольства Держави Ізраїль в України та Ізраїльського центру міжнародного співробітництва MASHAV;
 • Семінарі-нараді «Актуальні питання розвитку фундаментальної та прикладної науки», м. Умань;
 • V Всеукраїнському бізнес-турнірі «Стратегія фірми 2018», м. Умань;
 • Всеукраїнському конкурсі бізнес-планів підприємницької діяльності серед молоді, м. Умань;
 • І туристичному форумі, м. Умань;
 • Круглому столі  «Гайдамаччина в історії українського народу», м. Умань;
 • Національному форумі «Поводження з відходами в Україні: законодавство, економіка, технології», м.  Київ;
 • Агрохімічному форумі, м. Київ.
 • У низці науково-практичних семінарів за участю:
 • ТОВ ТД «Агроальянс», м. Умань;
 • ТОВ «Прометей», с. Аполянка;
 • ТОВ «Енограй», с. Софіївка;
 • ТОВ «Берестівець», с. Берестівець;
 • ТОВ «Обрій», м. Умань;
 • СТОВ «Дібрівка агросервіс», с. Дібрівка; 
 • КСП «Родниківка», с. Родниківка;
 • ПП «Орієнтир Агро-Б», с. Іванівка;
 • ФГ «Агрофірма «Базис», с. Кочубіївка;
 • Асоціації «Укрсадпром», м. Київ;
 • Дні Корейської культури (Korean Culture Day) за участі волонтерів із Республіки Кореї,  м. Умань;
 • Дні туризму, м. Умань;
 • Дні відкритих дверей селекційної станції фірми Monsantо, с. Поташ;
 • Дні поля, с. Городецьке;
 • Дні поля на базі НААН України, с. Ксаверівка-2;
 • Національному дні саду, с. Строїнці, Вінницька обл.;
 • Дні поля «Седна-Агро», м. Умань;
 • Дні поля німецько-українського аграрно-демонстраційного центру (АДНЦ), с. Поташ;
 • ІV Битві Агротитанів, с. Степове, Тетіївський р-н;
 • ХХ зльоті студентських лідерів аграрної освіти, м. Умань.
 • Виставці до Дня незалежності України, с. Паланка;
 • Обласній виставці, м. Черкаси;
 • Виставці «FreeFromFood Ukraine 2018», м. Київ;
 • Виставці «Євраліс-Семенс Україна», м. Умань;
 • У виставках до Дня Незалежності України, Дня міста, Дня знань.

2019 р. - університет взяв участь у 56  Міжнародних заходах (за кордоном і в Україні), виставках, конференціях, семінарах, форумах, у тому числі:

 • Міжнародній виставці реклами, маркетингу та мас-медіа REX-2019. м. Київ;
 • Міжнародній агропромисловій виставці «AgroExpo-2019»,                                      м. Кропивницький;
 • Міжнародній виставці ефективних рішень для агробізнесу Agro Complex 2019,  м. Київ;
 • ІХ Міжнародній виставці «Фрукти. Овочі. Логістика – 2019», м. Київ;
 • ІХ Міжнародній виставці інноваційних рішень в зерновому господарстві «Зернові технології – 2019», м. Київ;
 • Міжнародній виставці обладнання і технологій для харчової і переробної промисловості INPRODMASH 2019, м. Київ;
 • Міжнародній виставці обладнання і технологій для упаковки UPAKOVKA 2019, м. Київ;
 • III Міжнародній виставці продовольства Ukrainian Food Expo 2019, м. Київ;
 • IV  Міжнародній конференції «Технології та інновації: від землі – до готового продукту», м. Черкаси;
 • XXIV Міжнародній конференції «Learn, Reflect, Develop», м. Київ;
 • Міжнародній конференції «Європейська інтеграція: моделі студентських практичних тренінгів, для науково-педагогічного персоналу», м. Калужа (Словаччина);
 • 18 th Conference on Applied Mathematics (Aplimat 2019). Bratislava, 2019;
 • Міжнародній науковій конференції «Актуальні проблеми сталого розвитку суспільства», м. Київ;
 • Міжнародній науковій конференції «Людський капітал в умовах трансформації українського суспільства», м. Київ;
 • ХХ Міжнародній науковій конференції «Сучасні проблеми землеробської механіки», м. Миколаїв;
 • Міжнародній науковій конференції «Сучасні проблеми економіки, управління, фінансів, страхування та банківської діяльності», м. Плоцьк (Польща);
 • Міжнародній науковій конференції ТЕРЕ (Teacher education policy in Europe) «Якісні вчителі та якісне навчання вчителів: дослідження, політика та практика»,  м. Краків (Польща); 
 • 4th International conference “Effects of pre- and postharvest factors on health promoting components and quality of horticultural commodities. Skierniewice, Instytut ogrodnictwa (Poland);
 • Міжнародній науково-практичній конференції «Агроінженерія: сучасні проблеми та перспективи розвитку», м. Київ;
 • ІІІ Міжнародній науково-практичній конференції: Україна, Болгарія, ЕС: економічні, технічні і соціальні тенденції розвитку», м. Бургас, (Болгарія);
 • Міжнародній науково-практичній конференції «Аграрна наука та освіта в умовах євроінтеграції», Кам’янець-Подільський;
 • IV Міжнародній науково-практичній конференції «Управління якістю в освіті та промисловості: досвід, проблеми та перспективи», м. Львів;
 • VII Міжнародній науково-практичній конференції «Реґіональні проблеми України: географічний аналіз та пошук шляхів вирішення», м. Херсон;
 • IV Міжнародній науково-практичній інтернет-конференції «Сучасний рух науки», м.  Дніпро;
 • Міжнародній науково-практичній конференції «Міждисциплінарні інтеграційні процеси у системі географічної та екологічної науки»,  м. Тернопіль;
 • Міжнародній науково-практичній конференції «Стратегії та модуси соціального буття сучасної людини: захист та допомога», м. Чернігів;
 • ІІІ Міжнародній науково-практичній конференції «Освіта і наука у сфері національної безпеки: проблеми і пріоритети розвитку», м. Острог;
 • Міжнародній науковій конференції «Стратегії збереження рослин у ботанічних садах та дендропарках», м. Київ;
 • Міжнародній науковій конференції «100 років державної заповідності в Україні: результати і перспективи», смт. Асканія-Нова;
 • Міжнародній науково-практичній конференції «Інтродукція рослин: сучасний стан. Проблеми та перспективи», м. Харків;
 • Міжнародній науково-практичній конференції «Інтродукція та збереження рослинного різноманіття у ботанічних садах Східної Європи», м. Київ;
 • Міжнародній науково-практичній конференції: ХІІ Менделєєвські читання, м. Полтава;
 • Міжнародній науково-практичній конференції «Проблеми екології та екологічно орієнтованого захисту рослин», м. Харків;
 • ІІ Міжнародній науково-практичній конференції «Економіка та управління в ХХІ ст.: виклики та перспективи розвитку», м. Умань УДПУ;
 • Міжнародній науково-практичній конференції КІБіТ «Студент-дослідник-фахівець», м. Київ;
 • Міжнародній науково-практичній конференції «Інноваційні розробки молоді в сучасному овочівництві» сел. Селекційне Харківської обл.;
 • ІІІ Міжнародній науково-практичній конференції «Наукові засади підвищення ефективності сільськогосподарського виробництва», м. Харків;
 • ІІ Міжнародній науково-практичній конференції «Розвиток аграрної галузі та впровадження наукових досліджень у виробництво», м. Миколаїв;
 • Міжнародній науково-практичній конференції «Перспективи розвитку сучасної науки та освіти», Львів;
 • VІІ Міжнародній науково-практичній конференції «Органічне виробництво і продовольча безпека», м. Житомир;
 • Міжнародній науковій конференції «Наукові читання до 100-річчя від дня народження професора Івана Вікторовича Яшовського», Чабани;
 • Міжнародному науково-практичному семінарі «Ефективність вирощування енергетичних культур, як джерело біопалива», м. Львів;
 • Міжнародній науково-практичній конференції «Українська дипломатія в добу національно-визвольних змагань (1917-1921 рр.): історія, проблеми, протиріччя», м. Київ;
 • Міжнародній науково-практичній конференції «Феномен Тараса Шевченка: лінгвістичний, історичний і соціофілософський аспекти»,   м. Київ;
 • Міжнародній науково-практичній конференції «ІІІ Таврійські історичні наукові читання», м. Київ;
 • ХVІ Міжнародній науково-практичній конференції «Проблеми розвитку соціологічної теорії.  Спільноти: суспільна уява і практики конструювання», м. Київ;
 • XXVII Міжнародній науково-технічній конференції «Технічний прогрес у сільськогосподарському виробництві», Глеваха;
 • VI Міжнародній науково-технічній конферен­ції «Крамаровські читання»,         м. Київ;
 • Міжнародній науково-технічній конференції «GEOFORUM’2019»,  Львів-Брюховичі-Яворів;
 • Міжнародній науково-технічній конференції «Інженерія та технології: наука, освіта, виробництво», м. Луцьк;
 • VІІІ Міжнародному семінарі «Сезон 2019. Професійний ріст». ФГ «Органікс», м. Немирів;
 • Міжнародному геометричному семінарі, м. Мінськ (Республіка Білорусь);
 • Міжнародному форумі аграрних інновацій «Нове Зернятко» – Настасів-2019. Тернопільська обл.
 • Міжнародному експофорумі ресторанно-готельного бізнесу та клінінгу FoReCH, м. Київ 
 • Міжнародному науково-практичному форумі «Сучасні наукові дослідження на шляху до євроінтеграції», м. Мелітополь;
 • Міжнародному фестивалі часнику, с. Песець Новоушицького району Хмельницької обл.

 

У 40 Всеукраїнських, національних наукових та науково-практичних конференціях, семінарах, круглих столах, заходах на рівні області й міста, у тому числі:

 • ІІ Всеукраїнській науково-практичній конференції «Сучасні моделі розвитку агропромислового виробництва: виклики та перспективи», м. Глухів;
 • Всеукраїнській науково-практичній конференції «Сучасний стан та перспективи розвитку технічних систем природокористування», с. Немішаєве;
 • Всеукраїнській науково-практичній конференції «Досягнення та перспективи галузі виробництва, переробки і зберігання сільськогосподарської продукції», м. Кропивницький;
 • ІІ Всеукраїнській науково-практичній Інтернет-конференції з міжнародною участю «Освітні й наукові виміри географії та туризму», м. Полтава;
 • Всеукраїнській науково-практичній конференції «Перспективи інституціонального розвитку земельних відносин в Україні», м. Київ;
 • Всеукраїнській науково-практичній  конференції «Динамічні процеси в лексиці та граматиці слов’янських мов», м. Умань, УДПУ;
 • Всеукраїнській науково-практичній конференції «Обліково-аналітичне забезпечення управління підприємством: сучасний вектор розвитку»,  м. Київ;
 • Всеукраїнська науково-практична конференція «Водні екосистеми та збереження їх біорізноманіття», м. Житомир;
 • Всеукраїнській науково-практичній конференції з міжнародною участю. «Регіональні проблеми України: географічний аналіз та пошук шляхів вирішення», м. Херсон;
 • Всеукраїнській науково-практичній конференції «Кооперативні читання: 2019р.», м. Житомир;
 • Всеукраїнській науково-практичній конференції «Сучасні проблеми обліку, аналізу, аудиту й оподаткування суб’єктів господарської діяльності: теоретичні, практичні та освітянські аспекти», м. Дніпро;
 • ІІ Всеукраїнській науково-практичній конференції «Економічний розвиток України в контексті впровадження прогресивних інформаційних технологій та систем управління», м. Київ;
 • VIII Всеукраїнській науково-практичній конференції «Революції в Україні  у ХХ-ХХІ століттях: співзвуччя епох. Століття Акту Злуки УНР і ЗУНР»,                         м. Одеса,
 • ХVІІІ Всеукраїнській ономастичній конференції , м. Львів;
 • Всеукраїнському конкурсі студентських наукових робіт за спеціальністю «Екологія», м.  Полтава;
 • VІІ Науково-практичній конференції молодих вчених і спеціалістів. «Селекція, генетика та технології вирощування сільськогосподарських культур», с. Центральне;
 • ХVІІ Науковій конференції «Львівські хімічні читання – 2019», м. Львів;
 • Семінарі «Особливості удобрення польових культур» МХП, (м. Ладижин Вінницької  обл. -  м. Городенки Івано-Франківської обл.);
 • Семінарі «Особливості удобрення технічних культур» Фірма «Байєр»,                 м. Тернопіль;
 • Семінарі «Особливості удобрення кукурудзи і соняшника» ТОВ «Агрохім», м. Кропивницький;
 • Семінарі «Особливості удобрення технічних культур» ТОВ «Агрорегіон» Бориспільський район;
 • Семінарі «Сучасні підходи до застосування добрив» ТОВ «Украгроком»,           (м. Дніпро - м. Львів);
 • Семінарі « Удобрення кукурудзи» Фірма «Маїс» смт. Маньківка;
 • Круглому столі «Сучасні сценарії застосування добрив», Київська обл.;
 • Круглому столі «Діагностика мінерального живлення польових культур», ТОВ «Седна Агро» м. Монастирище;
 • Круглому столі «Особливості весняного застосування добрив», Уманське управління агропромислового розвитку;
 • Круглому столі «Особливості застосування форм мінеральних добрив» ТОВ «Агрохімпостач»;
 •  ІІ Національному круглому столі «Пожежі в природних та культурних ландшафтах України: розбудова національної політики управління природними пожежами», м. Київ;
 • Тижні готельно-ресторанної справи "HORECA - 2019" , м. Умань;
 • «Першому Форумі Сучасних Викладачів освіта 3.0», м. Київ;
 • Фестивалі  «Молодь обирає здоров’я», м. Умань
  • Дні поля від «Байєр» Агро Арена;
  • Дні поля «Седна-Агро», м. Умань;
  • Дні поля ТОВ «Уманська фруктова компанія», с. Родниківка;
  • Дні поля (АДНЦ), с. Поташ;
  • Дні поля "Ерідон" на базі ТОВ "Берестівець";
  • VI Національному Дні Саду СТОВ «Енограй», с. Софіївка, Херсонська обл.;
  • Дні саду, «Батьків сад», с. Клопотівці, Хмельницька обл.;
  • Дні туризму, м. Умань;
  • Дні відкритих дверей селекційної станції фірми Monsantо, с. Поташ;
  • У виставках до Дня Незалежності України, Дня міста, Дня знань.

У низці науково-практичних семінарів за участю:

 • Компанії «Агропродсервіс», с. Настасів;
 • ДП «Лисянське лісове господарство», с. Лисянка
 • АК «Маїс», м. Черкаси;
 • ТОВ «Агрохімпостач», с. Піщанка;
 • ТОВ «Агрохім», м. Кропивницький;
 • ТОВ «Седна Агро» м. Монастирище
 • ТОВ «Агрорегіон», с. Велика Олександрівка;
 • ТОВ «Агроскоп Інтернешнл», с. Настасів;
 • СТОВ «Маяк Агро», с. Осітна;
 • ПОСП «УТК», м. Умань;
 • ФГ «Агрофірма «Базис», с. Кочубіївка;

2020 р. - університет взяв участь у  53 Міжнародних заходах (за кордоном і в Україні), виставках, конференціях, семінарах, форумах, у тому числі:

 • VIII Міжнародній агропромисловій виставці з польовою демонстрацією техніки AGROEXPO-2020, м. Кропивницький;
 • Міжнародній агропромисловій торгівельній виставці «Інтер АГРО», м. Київ;
 • Х Міжнародній виставці інноваційних рішень в зерновому господарстві «Зернові технології», м. Київ;
 • ІІ Міжнародному науковому форумі «NEW ECONOMICS - 2020», м. Київ;
 • ІІ Міжнародному форумі «SCIENCE AND STUDY 2020», м. Київ;
 • Виставці-демонстрації техніки в полі БИТВА АГРОТИТАНІВ VIII, с. Степове, Київська обл.;
 • Міжнародному ярмарку садової та ландшафтної архітектури GARDENIA, Познань (Польща);
 • International Conference «Polycultures and Permaculture” в онлайн режимі;
 • Міжнародній науковій конференції «Theoretical foundations for the implementation and adaptation of scientific achievements in practice», Helsinki, Finland;
 • Міжнародній науковій конференції «Science, trends and perspectives», Tokyo, Japan;
 • Міжнародній науковій конференції «Theoretical and practical foundations of social process management». San Francisco, USA;
 • Міжнародній науковій конференції “Theoretical foundations of modern science and practice”, Melbourne, Australia;
 • ІІ Міжнародній науково-практичній конференції "Проблеми сучасної ентомології", с. Світязь;
 • Міжнародній науково-практичній конференції «Modern science, practice, society» Boston, USA;
 • Міжнародній науково-практичній конференціїь «International scientific conference», Warsaw;
 • Міжнародній науково-практичній конференції «International Scientific and practical conference», Graz, Аustria;
 • Міжнародній науково-практичній конференції «Proceedings of the 35rd International Business Information Management Association Conference», IBIMA 35rd IBIMA Conference: Seville, Spain;
 • Міжнародній науково-практичній конференції «Information, its impact on social and technical processes SH SCW "NEW ROUTE"» Haifa, Israel;
 • Міжнародній науково-практичній конференції «Modern approaches to the introduction of science into practice» San Francisco, USA;
 •  The V-th International scientific and practical conference «Study of modern problems of civilization» Oslo, Norway;
 • Міжнародній науково-практичній конференції «Актуальні проблеми озеленення населених місць: освіта, наука, виробництво, мистецтво формування ландшафту», м. Біла Церква;
 • Міжнародній науково-практичній конференції «Екологічні проблеми навколишнього середовища та раціонального природокористування в контексті сталого розвитку», м. Херсон;
 • Міжнародній науково-практичній конференції факультету захисту рослин ХНАУ ім. В.В. Докучаєва «Проблеми  екології та екологічно орієнтованого захисту рослин», м. Харків;
 • Abstracts of VII International Scientific and Practical Conference,  Stockholm, Sweden;
 • International scientific conference “Algebraic and Geometric Methods of Analysis”,  Одесса;
 • The 19th Conference on Applied Mathematics (Aplimat 2020). Bratislava;
 •  IX th International scientific and practical conference «ACTUAL ASPECTS OF DEVELOPMENT IN THE CONTEXT OF GLOBALIZATION», Florence, Italy;
 • The 13th International scientific and practical conference «PROBLEMS OF IMPLEMENTATION OF SCIENCE INTO PRACTICE», Oslo, Norway;
 • VІІІ Міжнародній науково-практичній конференції «Органічне виробництво і продовольча безпека», м. Житомир;
 • Міжнародній науково-практичній конференції «Сталий економічний розвиток: актуальні проблеми та механізми забезпечення», м. Умань;
 • The 2nd International Scientific Conference “Eastern European Conference of Management and Economics (EECME)”,  Ljubljana, Slovenia;
 • International scientific and practical conference “Current trends and factors of the development pf pedagogical and psychological science in Ukraine and EU countries”, Lublin, Poland;
 • ХV Міжнародній науково-практичній конференції «Сучасні інформаційні технології та інноваційні методики навчання в підготовці фахівців: методологія, теорія, досвід, проблеми», м. Вінниця;
 • Міжнародній науково-практичній конференції «Impact of modernity on science and practice»,  Edmonton, Canada;
 • Міжнародній науково-практичній конференції «Сучасне українське село: соціальні та економічні виклики»,  м. Харків;
 • Міжнародній науково-практичній конференції «Актуальні проблеми менеджменту та права», м. Вінниця;
 • ХI Международной научно-практической конференции «Актуальные проблемы инновационного развития агропромышленного комплекса Беларуси», г. Горки, Республика Беларусь; 
 • ІІ  Міжнародній  науково-практичній конференції «Вплив кліматичних змін на просторовий розвиток територій  Землі: наслідки та шляхи вирішення», Херсон;
 • Міжнародній науково-практичній конференції «Підприємництво в аграрній сфері: глобальні виклики та ефективний менеджмент», м. Запоріжжя;
 • X Міжнародній науково-практичній інтернет-конференції «Сучасний рух науки», Дніпро;
 • ІV Міжнародній науково-практичній Інтернет-конференції «Фінансове регулювання зрушень у економіці України», м. Мукачево;
 • Міжнародній науково-практичній інтернет-конференції «Управління розвитком соціально-економічних систем», м. Харків;
 • І Міжнародній науково-практичній інтернет-конференції «Інтеграція освіти, науки та бізнесу в сучасному середовищі: зимові диспути», м. Дніпро;
 • Міжнародній науково-практичній Інтернет-конференції «Інновації в сучасній освіті: український та світовий контент», м. Умань;
 • Міжнародній науково-практичній online конференції молодих вчених «Науково-практичні основи формування інноваційних агротехнологій – новітні підходи молодих вчених», Херсон;
 • 20th International Joint Conference: Central and Eastern Europe in the Changing Business Environment, Prague, Czech Republic - Bratislava, Slovakia (Он-лайн доповідь);
 • 5th  International Conference on European Integration ICEI2020. Ostrava, Czech Republic,  (Онлайн доповідь);
 • Міжнародній науковій конференції «Наукові дослідження: парадигма інноваційного розвитку», Братислава-Відень;
 • ІІ Міжнародній інтернет-конференції «Україна-Польща. Стратегічне партнерство в системі геополітичних координат», Київ;
 • XVI Международной научной конференции «Ключовые вопросы в современной науке. 2020», София (онлайн).

У 24 Всеукраїнських, національних наукових та науково-практичних конференціях, семінарах, круглих столах, заходах на рівні області й міста, у тому числі:

 • Всеукраїнському конкурсі «Перспективний агрополітик 2020»;
 • Всеукраїнській науково-практичній конференції «Інноваційні підходи розвитку економіки та управління: сучасний стан актуальних проблем», м. Київ;
 • Всеукраїнській науково-практичній конференції «Актуальні проблеми педагогічної освіти: новації, досвід та перспективи», м. Запоріжжя;
 • IV Всеукраїнській науково-практичній конференції «Управління та раціональне використання земельних ресурсів в новостворених територіальних громадах: проблеми та шляхи їх вирішення», м. Херсон;  
 • Всеукраїнській науковій конференції «П’яті Сумські наукові географічні читання», Суми;
 • Конференції «Майстерня садівництва», смт. Сутиски Тиврівського району Вінницької обл.;
 • Науково-практичній інтернет-конференції «Інтенсивні технології в садово-парковому господарстві»,  м. Умань, 2020;
 • XXIII Регіональному  Форумі «Органічна Україна», Черкаси, онлайн формат;
 • Науково-практичному семінарі «Україна в системі міжнародних перевезень», м. Умань;
 • Науково-практичному семінарі «Сучасний захист зерняткових і кісточкових культур з препаратами від компанії „ФМС”, с. Нове  Мелітопольського р-ну,  Запоріжської обл.;
 • Семінарі «Надання послуг гостинності у сільському зеленому туризму для господарів садиб» (в онлайн форматі);
 • Семінарі «Інноваційні технології вирощування озимих культур», Монастирищенський р-н;
 • Науково-практичному семінарі «Організація надання адміністративних послуг», м. Умань;
 • Scientific and Methodical Seminar «Theory and Practice of Individualized Learning», WSZiA, Opole, Poland (via Google Meet);
 • Семінарі «Змішане навчання: досвід впровадження в англомовній освіті», м. Умань;
 • Вебінарі «EUREKA info day» (в онлайн форматі);
 • Вебінарі «Ресторан при готелі: секрети внутрішньої кухні», на YouTobe-каналі;
 • Вебінарі «Видавнича недоброчесність та маніпуляції з наукометрією: прокачати Хірш і не втратити обличчя» за підтримки Посольства Нідерландів в рамках проєкту «Культура законності»;
 • Вебінарі «Дослідницька доброчесність: цінності та виклики» за підтримки Посольства Нідерландів в рамках проєкту «Культура законності»;
 • Вебінарі від сомельє Ніно «Винні регіони Грузії»;
 • Вебінарі «Що повинні знати споживачі фінансових послуг?»;
 • Вебінарі «Новітні методики викладання навчальних дисциплін», м. Суми;
 • ZOOM-вебінарі «Автентична українська кухня як туристичний продукт»;
 • VI майстер-класі EBRD presentation of the Special Report «COVID-19 pandemic and its effects on Ukrainian tourism».

У низці науково-практичних семінарів за участю:

 • Компанії «ІНВЕСТАГРО-УКРАЇНА», Монастирищенський р-н;
 • ТОВ Агропромислова компанія «Маїс» м. Черкаси;
 • Компанії «Сингента»;
 • ПАТ «ДПЗКУ «Уманський елеватор»;
 • ТОВ «Укрзернотрейд Макс»;
 • Фермерського господарства «Агрофірма «Базис».