+38 (04744) 4-69-87
Меню
Остання редакція: 01 серпня 2017

Виставкова діяльність Уманського НУС

Уманський національний університет садівництва завжди славився виставковою діяльністю, корені якої сягають ще Одеського періоду становлення Головного училища садівництва. Саме тоді, 12 травня 1847 року, затверджується «Нове положення садовим закладам Департаменту Державного Майна», згідно з яким училище зобов’язувалось розповсюджувати дані про «правильне» ведення садівництва.

Після реформи 1861 року виставкова діяльність в царській Росії значно активізувалась: відбувались виставки великої рогатої худоби (Архангельська губернія, 1862-1870рр.), виноградарства і виноробства (Одеса, 1870р.), Всеросійська виставка тварин (Москва, 1872р.), виставка молочного виробництва (Санкт-Петербург, 1879р.), з 1845р. регулярно проходять Всеросійські сільськогосподарські виставки та ін.
1867 р. – ІV Сільськогосподарська виставка (м. Київ). Головне училище садівництва демонструвало 70 сортів різних овочів і тютюну, що викликало велику зацікавленість у відвідувачів. Особлива увага була звернена на тютюн канський, солонінський, гавайський, огайо, амерсфордський. По відділенню городництва і садівництва виставки Головне училище садівництва одержало найбільшу кількість нагород, проте п.46 правил забороняв речові нагороди казенним закладам, тому обмежились почесним відзивом з видачею свідоцтва. На цій же виставці Головне училище садівництва представило дві колекції шовків, розмотаних з коконів порід сіна та куркура.
1883 р. – І Сільськогосподарська виставка Київського товариства сільського господарства (м. Київ). Уманське училище землеробства і садівництва представило 17 зразків виробів полівництва, гербарій диких і культурних кормових культур, колекцію рослин, ушкоджених хворобами і шкідниками, колекцію селянських хлібів с. Войтовка Уманського повіту, опис господарства ферми училища. Директором училища Д. С. Левандою демонструвалась колекція 144 сортів квасолі та стаття «Квасоля як польова культура». За зразкові експонати Уманське училище землеробства і садівництва нагороджено почесним відзивом Київського товариства сільського господарства, а Д. С. Леванда – похвальним листом.
1884 р. – І Міжнародна виставка садівництва (м. Санкт-Петербург). На жаль, відомості про експозицію Училища та його участь у виставці поки що відсутні.
1887 р. – Всеросійська сільськогосподарська виставка (м. Харків). Уманське училище землеробства і садівництва демонструвало: колекцію з шовківництва (кокони, шовк); гербарій з 28 видів медоносних рослин, зібраний на околицях Умані учнем Училища Григорієм Дерев’янком; колекцію саджанців плодових і декоративних деревних культур; колекцію насіння деревних і кущових порід з 37 сортів; помологічну колекцію; рослинно-патологічну колекцію; колекцію яблук із 95 сортів; колекцію овочевих культур з 58 сортів; колекцію бульб картоплі з 137 сортів; колекцію квасолі з 144 сортів; колекцію насіння овочевих культур із 92 зразків; зразки сушених овочів, плодів і пастили; машини і обладнання для сушіння плодів і овочів; колекцію плодово-ягідних вин та обладнання для виноробства. Училище отримало нагороди: письмову подяку – за колекцію з шовківництва, Бронзову і Малу срібні медалі Ю.Р. Ланцькому – за колекцію з шовківництва, Середню срібну медаль – за колекції плодових, декоративних рослин і яблук; подяку В. В. Пашкевичу – за матеріали та рекомендації з сушіння, виготовлення продуктів переробки та виноробства.
1888 р. – ІV Всеросійська сільськогосподарська виставка (м. Харків). Уманське училище землеробства і садівництва взяло активну участь, представивши експонати городніх і садових культур та продуктів переробки.

1894 р. наукові розробки та досягнення училища з повним розмахом демонструвалися на урочистостях з приводу святкування 50-річчя заснування Головного училища садівництва в Одесі та на Міжнародній виставці садівництва (м. Санкт-Петербург, 1.09 – 1.11.1894). В експозиції виставки училище було представлене поруч з Імператорським С.-Петербурзьким Ботанічним Садом, Московським Сільськогосподарським Інститутом та Імператорським Нікітським Садом. В одному з номерів часопису «Хозяинъ» за 1894р. наведено світлину виставки по відділу овочевих культур, у коментарі до якої вказується «…справа виднъется столъ с овощами Уманскаго «Царицына сада», экспонаты очень разнообразны по сортамъ и еще болъе по культуръ».

На виставці училищем демонструвалися зразки овочевих та плодових культур, акварельні зображення плодів і ягід (63 сорти яблук, 44 сорти груш, 21 сорт слив, 14 сортів вишні та черешні, 5 сортів персика, 2 сорти полуниці, 5 сортів агрусу), виконані головним садівничим Царициного саду Ю. Р. Ланцьким. Окрім того, В. В. Пашкевичем на виставці були представлені гектографічні записки, складені під час його перебування на посаді викладача садівництва в Уманському училищі землеробства і садівництва:

 • Теорія садівництва;
 • Патологія рослин;
 • Квітникарство;
 • Культура формових плодових дерев.

   Окремим експонатом В. В. Пашкевич представив дослідження учнів з вирощування городніх культур, зібрані у 28 зошитах та свої праці, написані під час перебування в Умані:

 • О приготовлении плодових вин. (Отдельный оттиск статьи из Вестника Садоводства за 1886 г.).
 • Ягодные вина (Отдельный оттиск статьи из Вестника Садоводства за 1887 г.).
 • Земляника (по Шарлю Бальте). Издание газеты «Сад и огород» за 1888 г.
 • Культура ананасов. СПб., 1889 г. Собственность автора.
 • Слива (по Шарлю Бальте). Издание газеты «Сад и огород» за 1890 г.
 • Малина (по Шарлю Бальте). Издание газеты «Сад и огород» за 1890 г.
 • Персик (по Шарлю Бальте). Издание газеты «Сад и огород» за 1892 г.

   Також були представлені наукові праці В. В. Пашкевича, які побачили світ у 1894 році:

 • Культура лекарственных растений. Изд. А.Ф. Девриена, 1894.

 • Орех лесной и его культура. Издание редакции газеты «Сад и огород», 1894.

 • Уманский Царицын сад. Оттиск статьи из Вестника Импер. Рос. о-ва садоводства. — Спб.,1894.

 • О выводе формированных декорационных растений в Крыму и на Кавказе. Оттиск статьи из Вестника Императорского. Российского общества садоводства. — Спб.,1894.

Бессарабська виставка з плодівництва (м. Кишинев). Училище представляв Ю.Р. Ланцький – головний садівничий Царициного саду, який демонстрував сушіння плодів та овочів за американським способом. Продемонстровані технології викликали неабияку зацікавленість та отримали схвальні відгуки.

1896 р. – Всеросійська промислово-художня виставка в Нижньому Новгороді (28.05-1.10). Експонувалися графіки з сільськогосподарської метеорології викладача Училища В. А. Поггенполя, підготовлені для Умані. За представлені експонати вченому було присуджено Диплом І розряду.
1897 р. – Київська сільськогосподарська та промислова виставка (м. Київ). Уманське училище землеробства і садівництва демонструвало результати 10-річних досліджень з фенології диких та культурних рослин (виконувалися в Росії лише в Уманському училищі землеробства і садівництва); розвитку насіння різних закаспійських польових культур і сортів у ботанічному розсаднику училища; впливу добрив та обробітку ґрунту на ріст і розвиток сільськогосподарських культур в умовах Умані; велику колекцію фруктів, напівштамбів та штамбових фруктових та декоративних дерев у прекрасному сортименті; велику колекцію городніх культур та найбільш повну колекцію з шовківництва. Фермою училища експонувалась чистокровна Альгаузька велика рогата худоба. Серед експонатів училища демонструвалися численні фотографії учнів на практичних заняттях, учнівський хор, оркестр, учнівські гербарії, колекції з бджільництва (зокрема колекція вуликів), зразки насіння практичного господарства. Широко були представлені друковані праці і журнальні статті викладачів, з яких 38 були присвячені садівництву. За високі показники в науковій та сільськогосподарській діяльності Уманське училище землеробства і садівництва було нагороджено чотирма Золотими (у номінаціях – садівництво, шовківництво, м’ясо-молочна рогата худоба, навчально-науковий відділ) та Великою срібною медалями (навчально-науковий відділ). Окремо Великою срібною медаллю було нагороджено головного садівника Царициного саду Ю. Р. Ланцького.

1899 р. – ІІ Всеросійська виставка садівництва (м. Санкт-Петербург, 25.09–5.10). Упродовж 10 днів увазі відвідувачів були  представлені: квіти, розсадники, овочі, плоди, насіння, консерви з плодів та овочів, садівничі  інструменти, плани садів і навчальні посібники. Зокрема Ю. Р. Ланцким була виставлена «Коллекція плодовъ Уманскаго Царицына сада», яка включала незначну кількість зразків, проте колекція насіння Уманського училища землеробства була представлена 60 зразками.

«Весьма поучительны были пособія при изученіи плодоводства, віставленные преподавателемъ Уманскаго Земледъльческаго училища Н. И. Лапинымъ и состоявшія изъ стънныхъ таблицъ съ рисунками главнъйшихъ способовъ прививки, колекціи грибныхъ болъзннй деревьевъ, гербаріума  и пр. Здъсь же находились гербаріумы и др. лицъ, изъ которыхъ, какъ лучшій, укажемъ на  гербаріумъ Ю. Р. Ланцкаго, состоявшій главнымъ образомъ изъ вътокъ съ листьями и цвътами декоративныхъ деревьевъ и кустарниковъ. Здесь же былъ выставленъ г. Ланцкимъ нагръваемый при помощи лампочки парничекъ, служащій для испытанія способности прорастанія съмынъ. Рядомъ съ гербаріумомъ Ю. Р. Ланцкаго находились рисунки болъзней плодовыхъ деревьевъ и кустарниковъ, выставленные учителем Уманскаго земледъльческаго училища г. Гончарукомъ-Бидой. Вообще Уманское училище въ учебномъ отдълъ занимало первое мъсто.» Так написав у відгуках невідомий автор.

1899-1900 рр. (?) – Училище брало участь у Міжнародній (Всесвітній) виставці в Парижі, а також у Турині (Італія,   ?р.), проте медалі та документи, на вимогу держбанку, у 1941р. були здані та евакуйовані до Луганського СГІ (?), відтоді їх доля не відома.

1900 р. – Всесвітня виставка в Парижі. Училище демонструвало дослідження та розробки з метеорології. Експонат професора Училища В. О. Поггенполя було відзначено Срібною медаллю
1903 р. – Виставка-конкурс плугів на полях ферми Уманського училища садівництва і землеробства (11 серпня, м. Умань). Училище взяло активну участь у випробуванні різних марок однолемехових плугів для дрібних і середніх господарств. Учням училища та директору Д. С. Леванді Умансько-Липовецьким сільськогосподарським товариством було винесено подяки.

1905 р. – ІІ Виставка-ярмарок з плодівництва та городництва (м. Санкт-Петербург). Училищем демонструвались експонати з технічної переробки продуктів садівництва – сушені буряк, бруква, селера, морква, картопля, петрушка, цибуля, капуста головчаста та брюссельська, горошок, кріп, гарбузи, суміші овочів для борщу, жульєну та консервовані продукти у банках (всього 104 експонати).

З усіх  закладів, що брали участь у виставці, Уманське училище садівництва і землеробства «За корисну діяльність з технічної переробки плодів і овочів» було нагороджено Середньою золотою медаллю.

1908р. – IV Виставка-ярмарок плодівництва (м. Санкт-Петербург). Уманське училище садівництва і землеробства представило експонати свіжих плодів яблук сортів: Ренет Єгере, Рамбур Гімбзеля, Канадський Ренет, Ренет Симиренка, Ренет Обердика, Бойкен, Ренет Шампанський, Великий Касельський Ренет, Ренет Баумана, Зимовий Золотий Пармен, Ренет Ландсберський та Голден Нобль. За словами В. В. Пашкевича («Обзоръ плодовъ IV очередной выставки-ярмарки плодоводства въ С.-Петербургъ в. 1908году», С.-Петербургъ, 1909): «Представлені експонати були крупні (за виключенням Ренету Симиренка та Зимового Золотого Пармена), правильно сформовані та красиві».
1909 р. – V Сільськогосподарська й кустарна виставка (м. Ромни). За сушку плодів яблук, груш, овочів і за виставлені плодові вина Уманське училище садівництва і землеробства було нагороджено Срібною медаллю Роменського сільськогосподарського товариства з особливим відзначенням чудового столового вина з ірги.
1910 р. – Сільськогосподарська і промислова виставка, влаштована Умансько-Липовецьким сільськогосподарським товариством (26–31 серпня, м. Умань). Училище на виставці активно експонувало різні зразки фруктів, овочів, саджанців, колекції з бджільництва та шовківництва й ін.
1912 р. – ІІ пересувна виставка з птахівництва, організована Київським товариством любителів природи. Ферма Уманського училища садівництва і землеробства демонструвала ланг-шанів та тулузьких гусей.
1913 р. – Всеросійська виставка (м. Київ)., на якій виставковий комітет за високий рівень постановки навчальної роботи нагородив Уманське училище садівництва і землеробства Золотою медаллю. Золотими медалями були також нагороджені відділення садівництва і землеробства училища та окремі курси дисциплін – декоративного і плодового садівництва, городництва, бджільництва та шовківництва. Виставком відзначив особливу цікавість відвідувачів до експозиції училища та високу суспільно-агрономічну цінність об’єктів виставки, пропаганду кращих прийомів ведення цих галузей на різних курсах.

1914 р. – Ювілейна Міжнародна виставка садівництва (м. Санкт-Петербург, 14.05– 1.06). У відділі плодівництва поруч з експонатами  відомих садівників Франції, Німеччини, Бельгії, Росії були представлені зразки з розсадника Уманського училища садівництва і землеробства.

«Уманское Училище садоводства по плодоводству выставило рядъ діаграммъ и таблицъ урожая и осыпанія завязей у яблонь и грушъ, роста плодовыхъ растеній, наступленія съъдобной зрелости и т.д.; альбомы фотографическихъ снимковъ плодовъ и плодовыхъ деревьевъ; колекцію яблочныхъ сортовъ винъ въ полубутылкахъ 20 образцовъ; коллекцыонныя вина абрикоса, ирги, вишни, черешни и т.д.; консервы изъ плодовъ и овощей, варенье, сушеные плоды, желе и т.д.» Про це повідомляє Н. Шавров у статті «Плодоводство и огородничество на юбилейной международной выставке садоводства в Петрограде», яка була надрукована у журналі  «Плодоводство» №1 за 1915 рік. Продовження статті було у лютневому номері: «Уманское Училище садоводства и земледълія выставило работы своего кабинета огородничества: препараты (въ консервирующихъ жидкостяхъ) лука 17 сортовъ, огурцовъ въ 10 сортахъ, помидоръ, гороха, фасоли, спаржи и т.д., коллекцію огородныхъ семянъ собственнаго сбора, модели разныхъ овощей и корней, таблицу послъдовательнаго развитія овощей, сушеные овощи, въ відъ смъси- супъ обыкновенный и жюльенъ, борщъ и отдъльно каждый сортъ укропа, петрушки, моркови, пастернака, свеклы, картофеля, зеленого горошка, капусты проваренной и непроваренной и т.д.»

Садові експонати Уманського училища садівництва і землеробства були відзначені Великою золотою медаллю Санкт-Петербурга та Великою золотою медаллю Всеросійського товариства садівників, а експонати з технічної переробки плодів і овочів – Малою золотою медаллю.

1917–... рр. – Після революції виставкова діяльність у країні дещо призупинилась, але разом з тим науковці виконували колосальний обсяг робіт щодо обстеження садівництва, землеробства та інших галузей сільського господарства з метою розробки заходів з їх поліпшення.

1923 р. – І Всеросійська сільськогосподарська виставка (м. Москва). Демонструвалися роботи: «Комплексне обстеження стану садівництва, рільництва та інших галузей сільського господарства Київської губернії і розробка заходів з їх покращення», автори – М.Є. Софронов, Г.С. Шумило, Ф.В. Заморський, С.С. Рубін, Н.В. Чижов; «Вплив різних систем вуликів на температурний режим в середині цих вуликів», автор – І.І. Корабльов. Роботи були удостоєні дипломів І ступеня.
1924 р.– Харківська виставка сільськогосподарських шкіл. Тодішній Уманський сільськогосподарський технікум експонував різні сорти вин, які були визнані найкращими.
1939 р.— I Всесоюзна сільськогосподарська виставка (м. Москва, 1.08 – діяла упродовж 85днів), учасником якої був С. Є. Грушовий – професор кафедри захисту рослин Уманського СГІ.

 

Велика Вітчизняна війна зупинила виставкову діяльність, а після війни – всі сили були кинуті на відбудову народного господарства, у тому числі й навчального закладу.

1954р. — II Всесоюзна сільськогосподарська виставка (м. Москва, відкриття відбулось 1.08), участь у якій брав професор кафедри захисту рослин С. Є. Грушовий.
1955-1956 рр. – ВДНГ СРСР (м. Москва). Участь брали професори І. М. Єремеєв і С. С. Рубін. На честь 100-річчя І. В. Мічуріна І. М. Єремеєв був нагороджений золотою медаллю, а його сорт «Українка 0246» був затверджений міжнародним стандартом сильних пшениць ООН. С.С. Рубін за розробки в галузі землеробства нагороджений двома бронзовими медалями ВДНГ.
1957-1958 рр. – ВДНГ СРСР (м. Москва). Навчальний заклад представляв професор С. С. Рубін. За розробки в галузі землеробства він був нагороджений двома Великими срібними медалями ВДНГ.
У 1959 р. (3 жовтня) інститут відзначив 100-річчя перебування в Умані. За багаторічну працю, у тому числі й на науковій ниві, колектив інституту було нагороджено орденом Трудового Червоного Прапора.
1960 р. – ВДНГ СРСР (м. Москва). Навчальний заклад представляв професор С.С. Рубін. За розробки в галузі землеробства він був нагороджений Великою золотою медаллю ВДНГ.
1961–1990 рр. Починаючи з 60-х років, Уманський сільськогосподарський інститут активно продовжує зміцнювати свої позиції, як одного з флагманів аграрної науки в країні, та широко демонструє свої досягнення на Всесоюзних, Республіканських, обласних, районних та міських виставках.
У 1961 році, представлені А. І. Корабльовим на ВДНГ СРСР зразки вин Уманського сільськогосподарського інституту, були відзначені Малою золотою медаллю, а співробітники Б. С. Трофименко і О. П. Навроцька – нагороджені бронзовими медалями.
1974 р. – ВДНГ СРСР (м. Москва). Навчальний заклад представляв доцент М. І. Бондаренко. За гібридні сіянці жоржин Пчелка і Валентина доцент М. І. Бондаренко був нагороджений атестатом І ступеня.
1975 р. – ВДНГ СРСР (м. Москва). Участь брав доцент М. І. Бондаренко. За гібридний сіянець жоржин Леся Українка М. І. Бондаренко отримав атестат І ступеня.
1978 р. – Уманський сільськогосподарський інститут на ВДНГ СРСР (м. Москва) демонструє передові технології вирощування декоративних культур та новітні сорти квітів (розробник – А. С. Величко), за що нагороджується золотою медаллю.
У 1979, 1980 рр. Уманський сільськогосподарський інститут експонує свіжі плоди слив, чорної смородини, фруктани на ВДНГ СРСР (м. Москва), у 1967, 1983рр. – ВДНГ УРСР (м. Київ). Республіканським виставкомом досягнення інституту (розробник – В. М. Найченко) були відзначені медаллю і дипломом.
1984 р. – Уманський сільськогосподарський інститут на ВДНГ СРСР (м. Москва) демонструє нові сорти, технології вирощування та насінництва квіткових культур (розробник – А. С. Величко), за що нагороджується срібною медаллю.
1986 р. – ВДНГ СРСР (м. Москва). Експонувалася розробка з «Обґрунтування та впровадження у виробництво поопераційних і поелементних методів планування, контролю й аналізу витрат у внутрігосподарських підрозділах», автор – доцент А. Ф. Бурик. Розробка була удостоєна срібної медалі ВДНГ.
У 1987-1989 рр. Уманський сільськогосподарський інститут на ВДНГ СРСР (м. Москва) і ВДНГ УРСР (м. Київ) експонує розробки науково обґрунтованих заходів боротьби з бур’янами у посівах сільськогосподарських культур (розробник – професор З. М. Грицаєнко) та інші технології, які нагороджуються золотою та трьома срібними медалями.
1991–2012 рр. З часів незалежності України університет бере активну участь у виставках різного рівня – Міжнародних, Всеукраїнських, обласних, районних та міських: "Сучасна освіта 2009", "Освіта і кар'єра – Абітурієнт 2009". За кращу продукцію, технологію, наукову розробку, послугу під час Міжнародної виставки-ярмарки «Агро-2008» і «Агро-2009» університет нагороджено срібними медалями у номінаціях: «За високі показники у галузі аграрної науки» і «Освіта». За участь у XXІІ Міжнародній агропромисловій виставці «Агро-2010» університет нагороджено дипломом та золотою медаллю у номінації «За випуск продукції з натуральних компонентів, яка відповідає смаку вимогливого споживача», дипломом і медаллю «Лідер галузі», дипломом за «Значний внесок у розвиток агропромислового комплексу України» та «Здобутки у сільськогосподарській діяльності». У 2011 році на «Агро-2011» університет нагороджено трьома золотими медалями у номінаціях: «За розробку і впровадження інноваційних технологій в садівництві», «За розробку високоякісної продукції із натуральної сировини» та «За розробку і впровадження екологічно безпечних технологій з біологізації рослинництва». За участь у загальноукраїнському проекті «Агропромисловий комплекс України: сьогодення та майбутнє – 2011» Уманський національний університет садівництва нагороджено дипломом «Лідер галузі – 2011». За участь у XXIV Міжнародній агропромисловій виставці "Агро-2012", високий рівень підготовки та представлення експозиції колектив університету нагороджено дипломом, подяками і золотими медалями у номінаціях: "За розробку і впровадження високопродуктивних сортів рослин сільськогосподарських культур"; "За розробку і впровадження інноваційних технологій в овочівництві"; "За розробку та впровадження високоякісних консервованих продуктів функціонального призначення"; "За науково-інформаційне забезпечення агропромислового виробництва в сфері оподаткування"; "За вагомий внесок у формування інтегрованої системи економічної освіти і науки"; "За розробку та впровадження інновацій в менеджмент агробізнесових структур". 
2006 р.Міжнародний конкурс виноградних вин, коньяків (бренді), шампанського, плодово-ягідних вин, горілок і міцних напоїв «Ялта. Золотий грифон – 2006». Уманський державний аграрний університет експонує плодово-ягідні вина (розробник – Токар А. Ю.), у тому числі: не кріплене солодке вино «Уманське оксамитове», десертні вина – «Золота груша», «Уманське калинове», «Софіївське шовковичне», «Софіївська тернівка», за які університет нагороджено п’ятьма золотими медалями.
2007 р. – Міжнародний конкурс виноградних вин, коньяків (бренді), шампанського, плодово-ягідних вин, горілок і міцних напоїв «Ялта. Золотий грифон – 2007». Уманський державний аграрний університет демонструє плодово-ягідні вина (розробник – Токар А. Ю.), у тому числі: не кріплене солодке вино «Скарби Софії», десертне вино «Букет Черкащини», лікерне вино «Уманське кизилове», за які університет нагороджено трьома срібними медалями.

2013 р. – університет взяв участь:

– у ХХV Міжнародній агропромисловій виставці-ярмарці «Агро-2013» за що його нагороджено п’ятьма золотими медалями в номінаціях:  «За розробку і впровадження ресурсоощадних систем удобрення сільськогосподарських культур», «За вагомий внесок в розробку та впровадження технологій з розмноження малопоширених плодових та декоративних культур», «За вагомий внесок в розробку інноваційно-інвестиційної моделі розвитку аграрного сектора економіки», «За вагомий внесок в розвиток технології зберігання продуктів рослинництва», «За розробку та впровадження систем менеджменту якості в підприємствах АПК».

– у виставках-ярмарках до Дня незалежності, Дня знань, Дня міста, Дня працівника харчової промисловості, Дня працівників сільського господарства, 90-річчя Уманського району;

– у інвестиційному форумі  2013 «Черкащина – територія співпраці».

Як і багато років тому, незмінним на виставках різного рівня залишається високий науковий рівень, якість експонатів та професіоналізм їх представлення науковцями Уманського національного університету садівництва.

2014 р. – університет взяв участь:

 • у ХХVІ Міжнародній агропромисловій виставці-ярмарці «Агро-2014», за що його нагороджено трьома золотими медалями в номінаціях: «За розробку і впровадження енергозберігаючих екологічно доцільних технологій вирощування польових і кормових культур», «Інноваційні розробки з механізації сільськогосподарського виробництва», «За вагомий внесок у розробку та впровадження інноваційних технологій у навчальний процес» та 16 грамотами;
 • у виставках-ярмарках до Дня незалежності, Дня знань, Дня міста, Дня працівника харчової промисловості, Дня працівників сільського господарства;
 • у нарадах з питань особливостей розвитку аграрного сектору та стратегії розвитку Черкаської області;
 • Днях поля за участю фірм Сингента, Басф, Євраліс-Семенс, Німецького аграрного центру.
2015 р. – Національна виставка «АгроЕкспо-2015» (м. Кіровоград). Експозиція Уманського НУС вміщувала розробки кафедри технології зберігання і переробки плодів та овочів – зразки плодово-ягідних вин, сушеної та консервованої продукції; кафедри технології зберігання і переробки зерна – екструдовані корми із ячменю та кукурудзи, поліпшені овочевими добавками моркви та столового буряка; кафедри процесів, машин та обладнання АПВ – макет вдосконаленого культиватора для міжрядного обробітку з можливістю працювати по насиченому рослинними рештками полю. За участь у виставці УНУС нагороджено дипломом.

2015 р. – університет взяв участь:

В. П. Карпенко – доктор с.-г. наук, професор, проректор з наукової та інноваційної діяльності УНУС; Н. В. Михайлова – провідний бібліотекар наукової бібліотеки УНУС (за матеріалами наукових видань з фонду стародруків бібліотеки УНУС, книги І. М. Карасюка «Уманський сільськогосподарський інститут – 1844-1994рр.» та монографії М. В. Костюк і А. П. Позур «Становлення та розвиток сільськогосподарських освітніх закладів і дослідної справи Черкащини (друга половина ХІХ – початок ХХст.).

2016 р. – університет взяв участь у 22 Міжнародних (за кордоном і в Україні) виставках, форумах, симпозіумах, конференціях й ін., у тому числі:

•Міжнародному науково-практичному семінарі «Високоінтенсивні технології ‒ у садівництво», Хотин‒Скерцевіце Польща;
•Міжнародному науково-практичному семінарі садівників «Нові технології в садівництві», Київ‒Варшава‒Нюрберг‒Чезена‒Феррара;
•Міжнародній конференції «Інновації у вирощуванні часнику в Україні», м. Київ;
•Міжнародному науково-практичному семінарі садівників з виїздом у передові господарства Західної Європи, Італія;
•Міжнародному семінарі «Від досліджень до інновацій в агропродовольчому секторі», м. Київ;
•V Міжнародному форумі «Проблеми інноваційного розвитку та інформаційного суспільства», м. Київ.