Остання редакція: 04 жовтня 2016

Наукові та навчальні здобутки Уманського НУС гідно представлено на Дні міста

В університеті вже стало доброю традицією зустрічати День міста новими досягненнями, відкриттями та звершеннями, які демонструються широкому загалу для ознайомлення, втілення у життя та використання. На виставці, приуроченій до 400-річчя міста, що проходила в центральному парку Уманський НУС розгорнув експозицію з передовими аграрними технологіями, різноманітними сучасними сортами плодових, овочевих та зернових культур, технологіями та зразками плодово-ягідних вин, хлібобулочних виробів і іншими інноваційними продуктами.

Кафедра плодівництва та виноградарства представила новітні сорти плодових та ягідних культур, де для бажаючих було розгорнуто дегустацію з наданням порад щодо вибору сорту для садіння, особливостей висаджування та догляду, збирання та зберігання урожаю.

Поряд із садівничими надбаннями університету відвідувачі мали нагоду ознайомитись з вирощуванням, розмноженням, збиранням і зберіганням сучасних сортів овочевих культур – огірків, томатів, перцю, картоплі, кабачків, гарбузів, кавунів, часнику тощо.

Кафедра генетики, селекції рослин і біотехнології представила десятки власноруч виведених сортів пшениці, жита, тритикале, соняшнику. Біотехнологічна лабораторія кафедри продемонструвала зразки тендітних рослин у пробірках та чашках Петрі, які в майбутньому стануть суперелітним садивним матеріалом.

Кафедра технології зберігання і переробки плодів та овочів разом з кафедрою переробки та зберігання зерна представили як добре відомі, так і нові сорти вин, різноманітну консервну продукцію та зразки новітніх хлібобулочних виробів.

Кафедра мікробіології, біохімії та фізіології рослин продемонструвала напрацювання з використанням біологічних препаратів у технологіях вирощування сільськогосподарських культур.

Колективи кафедри садово-паркового і лісового господарства проекспонували технології озеленення різних куточків міста.

У програмі заходів була представлена цікава експозиція факультетів менеджменту та економіки і підприємництва, які на високому рівні представили свої досягнення і здобутки.

Уманський національний університет садівництва ще раз гідно продемонстрував територіальній громаді свою наукову міць, інноваційні, наукові й навчальні технології, свої беззаперечні історичні традиції.