+38 (04744) 4-69-87
Меню
Остання редакція: 16 листопада 2016

Наукове стажування викладачів факультету менеджменту у Німеччині

 

З 22 жовтня по 4 листопада викладачі факультету менеджменту: доктор економічних наук, професор, завідувач кафедри менеджменту
Школьний О.О. та кандидат філологічних наук, доцент кафедри української та іноземних мов Фернос Ю.І. пройшли наукове стажування на базі кафедри «Морський бізнес та логістика» Університету Бремен (Німеччина). Стажування відбулося у рамках проекту «Німецько-українська магістерська програма в області логістики» (GUMLog) за фінансової підтримки Німецької служби академічних обмінів (DAAD).

Одним із завдань GUMLog є розробка спільних навчальних програм у галузі логістики, що сприятиме мобільності студентів та викладачів навчальних закладів, які беруть участь у  проекті. При цьому українську сторону представляють: Київський національний економічний університет імені Вадима Гетьмана, Уманський національний університету садівництва та Одеський національний морський університет.

Під час стажування викладачі мали можливість детально ознайомитися із усіма засадами функціонування сучасного європейського університету, відвідати лекції та семінари (в університетах міст Бремен та Бремерхафен), познайомитися із бібліотечним фондом університету, налагодити конструктивні зв’язки із німецькими колегами.

Згідно вказаного проекту серед завдань щодо доцента кафедри української та іноземних мов Фернос Ю.І. є розробка спільної навчальної програми із дисципліни «Англійська мова для логістів». Щоб порівняти особливості викладання іноземної мови за професійним спрямуванням в Україні та Німеччині Юлія Іванівна відвідувала заняття з англійської мови (English for Logistics, Business Administration, Technical English) в Університеті м. Бремерхафен.

Основною відмінністю, що одразу впадає в око, є тісна міжпредметна взаємодія викладачів мови та фахових дисциплін в Університеті Бремен. Курс «English for Logistics» в Університеті м. Бремерхафен читають 2 викладачі: спеціаліст у галузі логістики та безпосередньо викладач мови. Іспит теж приймають разом: розглянувши реальні кейси з логістики, студент має написати есе англійською мовою, у якому висловлює свою думку стосовно вирішення певних проблем у галузі логістики. Ще одна відмінність – це відсутність звичної для нас програми з дисципліни (принаймі іноземної мови). Є базовий підручник, який визначає тематику та хід занять,  та власні розробки викладача, що є у вільному доступі для студентів на платформі викладача. Звичних журналів із оцінками теж немає, студенти працюють не заради оцінок, а заради знань. Основна мета – вивчити мову та успішно скласти іспит. У разі, якщо студент не складає іспит з англійської мови, він не може продовжувати навчання в університеті чи претендувати на участь у міжнародних програмах обміну.

Серед завдань програми щодо завідувача кафедри менеджменту Школьного О.О. було ознайомлення з принципами формування конкретних випадків з логістики та формування власних кейсів для студентів університету.

Набутий досвід у вищих навчальних закладах Німеччини буде використано викладачами у їхній професійній діяльності, що забезпечить якісну професійну й наукову підготовку студентів Уманського НУС.

 

НДЧ УНУС, за матеріалами професора О.О. Школьного.