Остання редакція: 26 лютого 2016

Алгоритм напівавтоматичного режиму роботи найбільшої української зерносушарки розроблено в Уманському НУС

На Карлівському машинобудівному заводі (KMZ INDUSTRIES) виготовляють зерносушарки Brice-Baker, одна з яких розміщена на Христинівському елеваторі, що входить до складу групи компаній Alebor Group. Переконавшись в надійності вітчизняного обладнання керівництво  компаній Alebor Group приймає рішення замовити для другої черги будівництва  Вороновицького  хлібоприймального підприємства зерносушарку  з ще більшою продуктивністю (300т/год). Переможцем  тендеру на виконання   автоматизації  зерносушарки стало  державне науково-виробниче підприємство «Ельдорадо» м. Дніпропетровськ. Для проведення досліджень доцільніше використовувати зерносушарку меншої продуктивності (100кг/год), з можливістю контролювати початкову вологість. Саме така установка  розміщена  в лабораторії технологічного обладнання (аудиторія №6).

Для розробки алгоритму напівавтоматичного режиму роботи зерносушарки ДНВП «Ельдорадо»  безкоштовно передало  кафедрі технології  зберігання та переробки зерна два комплекти приладів з визначення вологості зерна в потоці. Ринкова вартість  обладнання становить 60 тис. грн. Вологоміри встановлено  на діючу модель зерносушарки шахтного типу, що спроектована та зроблена викладачами кафедри Г.В. Ткаченком та П.О. Кравчуком.

Результатом цієї співпраці став документ затверджений провідними спеціалістами галузі.

В лабораторії Вороновицького ХПП працює випускниця 2012 року спеціальності технологія зберігання і переробки зерна – Ольга Трохименко.

Геннадій Ткаченко, викладач

кафедри технології зберігання і переробки зерна